Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wstrząsająca wystawa zdjęć i rysunków przygotowanych przez dzieci mieszkające w Syrii

Facebook

Na Rynku można zobaczyć niemalże 20 plansz z pracami dzieci, które były naocznymi świadkami makabrycznych działań wojennych. Wernisaż wspiera akcję „Dar dla Aleppo”. Jej celem jest zebranie 250 tysięcy euro. Pieniądze mają wesprzeć tamtejszy szpital, zniszczony w skutek niedawno zakończonej wojny.

www.duw.pl

Mówi Łukasz Ludwina koordynator:

„Ludzie dobrej woli na Dolnym Śląsku są wszędzie” – mówi ksiądz biskup Andrzej Siemieniewski, zachęcając mieszkańców regionu do wsparcia szlachetnej akcji:

– mówi ksiądz biskup Andrzej Siemieniewski. „ Obrazki są wstrząsające!” dodaje Jerzy Skoczylas z Rady Miejskiej Wrocławia.

Wystawę na Rynku można oglądać do początku maja. Część rysunków będzie można wylicytować 18 czerwca podczas koncertu w NFM. Do tej pory zebrano około 300 tysięcy złotych. Kwota ta nie jest pełna. Nie podsumowano jeszcze pieniędzy zebranych z akcji SMS, akcji specjalnych w których udział brali wolontariusze z puszkami, oraz darów gromadzonych w skarbonach rozmieszczonych w kilku miejscach Wrocławia. Zbiórka trwa do końca czerwca, a pomóc można m.in. poprzez wpłacenie pieniędzy na konto, do którego numer znajduje się na stronie www.dardlaaleppo.pl, bądź poprzez wysłanie esemesa o treści RATUJE na numer 72405.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2020