Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wystawa finalistów 14. Konkursu Geppert

Facebook

W galerii BWA Wrocław Główny można oglądać wystawę prac finalistów 14. edycji Konkursu Gepperta. Mogli w nim uczestniczyć artyści bazujący w swojej twórczości na medium malarstwa, którzy uzyskali dyplom w latach 2018-2022.

/materiały prasowe BWA Wrocław/

W tym roku organizatorów mniej interesowało użyte medium , a bardziej osoby artystyczne, które w nim tworzą. Szczególną uwagę zwracano na emocje, przeżycia, doświadczenia, sny i pragnienia, słowem wszystko to, co inicjuje powstanie dzieła. Wyjątkiem od malarskiej reguły są asamblaże (Natalia Karczewska), animacje (Klaudia Prabucka) czy praca multimedialna (Hanna Shumska), czerpiące z malarstwa lub uzupełniające malarskie cykle artystek. Kuratorki wystawy konkursowej, Joanna Kobyłt (BWA Wrocław) i Marlena Promna (ASP Wrocław) traktują wystawę konkursową nie tyle jako próbę przedstawiania krajobrazu pokoleniowego, co raczej zajrzenie zza pleców kilku osób tworzących w bardzo charakterystycznym stylu.

Choć motywy osobiste, używane techniki malarskie i strategie pracy artystów/ek są zupełnie odmienne, kuratorki widzą wyraźny wspólny mianownik. Treści zawarte w pracach finałowej siódemki powstały gdzieś pomiędzy sercem i głową, niepokojem i bliskością, bólem i miłością. Patrząc z poziomu meta na zawartość treściową i formalną prac, obecnych na wystawie zauważymy, że dominuje w nich figuracja, postać ludzka. W dobie postludzkich narracji, tak intensywnie rozwijanych przez sztukę współczesną, zaskakująco ważny wydaje się być tutaj człowiek.

/materiały prasowe BWA Wrocław/

Finaliści i finalistki 14. Konkursu Gepperta:
Monika Falkus
Bartłomiej Flis
Natalia Karczewska
Adam Kozicki
Klaudia Prabucka
Hanna Shumska
Konrad Żukowski

Organizatorzy:
Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu i BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej

Kuratorki:
Joanna Kobyłt, Marlena Promna

 

Wystawa finalistów 14. Konkursu Gepperta
20.10.2023 – 28.01.2024
Galeria BWA Wrocław Główny, ul. Piłsudskiego 105 (I piętro)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2023