Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zakończył się kolejny etap digitalizacji zbiorów Muzeum Architektury

Facebook

Ponad 3 tys. obiektów ze zbiorów Muzeum Architektury we Wrocławiu zostało zdygitalizowanych i udostępnionych w internecie w ramach drugiego etapu prac związanych z cyfryzacją kolekcji tej placówki.

Projekt digitalizacji zbiorów Muzeum Architektury prowadzony jest od 2019 r. Przedsięwzięcie wspiera finansowo resort kultury.

„W pierwszym etapie zostały wybrane do prezentacji zbiory dotyczące architektury XX w., obejmujące projekty architektoniczne, modele, fotografie i archiwalia związane z twórczością wybitnych polskich architektów: Bohdana Lacherta, Józefa Szanajcy, Macieja Nowickiego, Andrzeja Frydeckiego, Heleny i Szymona Syrkusów, Marii i Witolda Molickich, Tadeusza Teodorowicza-Todorowskiego, Stefana Müllera i wielu innych”

– poinformowała PAP rzeczniczka Muzeum Architektury Marta Czyż.

W pierwszym etapie zdygitalizowano, opracowano i udostępniono w internecie ponad 5 tys. obiektów. Wiele z nich nie było wcześniej prezentowanych.

Czyż poinformowała, że zakończył się drugi etap tego projektu, w którym zdygitalizowano ponad 3 tys. eksponatów.

„Zbiór ten został wybrany, aby dać szerokiemu gronu odbiorców możliwość poznania kolekcji muzeum w dużo szerszym zakresie niż dotychczas udostępniona dokumentacja architektury polskiej XX w.”

– dodała rzeczniczka.

Są to m.in. opracowane detale i rzeźby architektoniczne, rzemiosło artystyczne czy ikonografia architektury w formie m.in. grafik i fotografii oraz obrazy z kolekcji sztuki.

Kolekcję Muzeum Architektury we Wrocławiu można oglądać na stronie: http://ma.wroc.pl/pl/kolekcja/.

źródło: PAP

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj