Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zamiast domków – bloki. Mieszkańcy protestują

Facebook

Na Karłowicach chcą zburzyć XX-wieczne budynki i postawić wysokie bloki – pomysł nie podoba się mieszkańcom. Stare budynki nie są wpisane do rejestru zabytków, ale teren, na którym znajduje się cała nieruchomość, jest częścią słynnego założenia jeszcze z lat 20- tych ubiegłego wieku tzw. miasta-ogrodu Karłowice .

fot. Piotr Wilkowski
fot. Piotr Wilkowski

Układ urbanistyczny powinien zostać nie zmienny i być chroniony przez odpowiednie instytucje – przypomina mieszkaniec osiedla Władysław Borgosz.

Proces postępowania odnośnie zabudowy działek 84, 86 i części 82 przy ul Konopnickiej rozpoczął się na początku roku, dlatego mieszkańcy są zaniepokojeni oczekiwaniem na ostateczną decyzję magistratu.

Kilkadziesiąt nowych mieszkań w tym miejscu w przyszłości to około 100 samochodów więcej, które będą generowały korki, na już wąskiej ul. Marii Konopnickiej, której szerokość wynosi zaledwie 4,2 m.

Także rada osiedla jest przeciwna wysokiej zabudowie deweloperskiej w bliskiej odległości od starych willi mówi Michał Zaporowski radny
osiedla Karłowice – Różanka wypowiadając się w swoim imieniu.

Obecnie w Wydziale Architektury i Budownictwa trwa postępowanie o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania nieruchomości położonej przy ul. Konopnickiej 14 i 16 na osiedlu Karłowice – Różanka.

PiotrWilkowski

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj