Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zbiorą podpisy pod projektem ustawy o prawach kobiet

Facebook

Wrocławianie będą mogli podpisać się pod projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie. Rusza akcja pod hasłem Ratujmy Kobiety 2017, której celem jest zmiana przepisów antyaborcyjnych. Zdaniem inicjatorów kobiety powinny mieć prawo do decydowania o swoim życiu i możliwość usunięcia ciąży, jeśli uznają to za stosowne.

W zeszłym roku zebraliśmy pod podobnym projektem ćwierć miliona podpisów, ale sejm zdecydował się go odrzucić – mówi przewodnicząca Partii Zieloni Małgorzata Tracz.

O głównych założeniach projektu mówi Marta Stożek z Partii Razem.

Polska ma obecnie najostrzejszą ustawę antyaborcyjną, która prawie w ogóle nie jest przestrzegana – mówi Irena Kamińska ze stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet.

Powinniśmy przestać udawać, że aborcje w Polsce nie mają miejsca, bo w rzeczywistości są na porządku dziennym – mówi Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Podpisy będą zbierane codzienne od 16:00 do 18:30 obok budynku Poczty Głównej we wrocławskim Rynku. Na terenie miasta będą też wyznaczone punkty, do których będzie można dostarczać podpisane listy. Więcej informacji na temat zbiórki znajdziecie na profilu Wrocław – Ratujmy Kobiety na Facebooku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj