Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nowa wystawa w 66P Subiektywnej Instytucji Kultury we Wrocławiu

Facebook

Już w czwartek, 11 stycznia, autorka bestsellerowych „Chłopek” weźmie udział w spotkaniu towarzyszącym wystawie „Broń i chroń” Ali Savashevich w 66P Subiektywnej Instytucji Kultury we Wrocławiu. Przed nami wyjątkowa rozmowa pisarki, artystki i kuratorki. Wstęp wolny.

/materiały prasowe/66P

„Chłopki. Opowieści o naszych babkach” Joanny Kuciel-Frydryszak (wyd. Marginesy) w ciągu pół roku rozeszły się w 300 tysiącach egzemplarzy. Ta mocna, głęboko dotykająca lektura pokazuje siłę wiejskich kobiet, ich bezgraniczne oddanie rodzinie, ale też pragnienie zmiany i nierówną walkę o siebie w patriarchalnym społeczeństwie. To kolejny, po książce „Służące do wszystkiego”, bestseller wrocławskiej pisarki i dziennikarki.

Opowieści o naszych babkach w 66P

Wystawa „Broń i chroń” Ali Savashevich zakorzeniona jest w międzypokoleniowych doświadczeniach kształtowania kobiet do znoszenia trudów pracy i spełniania oczekiwań społecznych. Z kolei książki Joanny Kuciel-Frydryszak opisują ciężką codzienność kobiet w patriarchalnej, przedwojennej Polsce. Osadzone w historii wyzysku obie narracje odnajdują w niej i wzmacniają równoległy wątek – herstorię kobiecej siły i walki o zmianę.

Podczas finisażu z udziałem Joanny Kuciel-Frydryszak, Ali Savashevich i kuratorki wystawy, Joanny Sokołowskiej, porozmawiamy o pracach artystki w autorskiej perspektywie „opowieści o naszych babkach”. Podejmiemy także temat zmieniających się relacji pracy i płci przez pryzmat doświadczeń zawodowych pisarki, artystki i kuratorki – zapowiadają organizatorzy.

Spotkanie odbędzie się 11 stycznia (czwartek) o godz. 18:00 w 66P Subiektywnej Instytucji Kultury we Wrocławiu przy ul. Księcia Witolda 66 (PIEKARNIA Żywa Kultura). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Wystawa Ali Savashevich trwa do 13 stycznia. Można ją oglądać od środy do soboty w następujących godzinach: śr. 14:00-18:00, czw. 14:00-20:00, pt. i sob. 14:00-18:00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj