Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zmiany na Osobowickiej od soboty!

Facebook

Dobre wiadomości dla mieszkańców Osobowic i Rędzina. W końcu - po trwającym blisko dwa lata remoncie kierowcy pojadą ul. Osobowicą w obu kierunkach. Więcej o tym nasz reporter Mateusz Czmiel:

Od 19 czerwca (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na linii autobusowej 118, 140 i 257, które powrócą na swoje stałe trasy przejazdu w obu kierunkach przez ulicę Osobowicką. Wykonawca będzie prowadził w kolejnych tygodniach prace przy budowie chodników, dróg rowerowych na niektórych odcinkach przy tej ulicy, ale kierowcy będą mogli już korzystać z jezdni w obu kierunkach.

W ramach zadania przebudowane zostało 1,3 km ul. Osobowickiej wraz z sieciami podziemnymi, a także 0,4 km przyległych ulic. Powstanie w sumie 1,5 km nowej drogi dla rowerów, 3,5 km chodników, miejsca postojowe, wyremontowano kilkaset metrów torowiska oraz pętlę tramwajową, na której zastosowano rozwiązania bezpieczne dla ponad stuletnich dębów.

Przy pętli tramwajowej w pobliżu ogródków działkowych wybudowany został park and ride na 48 miejsc. Przy samej ulicy Osobowickiej nasadzonych zostało 47 drzew. Kolejne 82 drzewa zostały posadzone m.in. przy ul. Krotoszyńskiej, ul. Ostrowskiej, przy skrzyżowaniu ul. Bałtyckiej i Osobowickiej. Koszt inwestycji to ponad 34 miliony złotych.

fot. Wrocławskie Inwestycje
Mateusz Czmiel

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj