Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

11 kilometrów nowych szyn i 32 wymienione zwrotnice

Facebook

Takim wynikiem pochwalili się wczoraj wrocławskie MPK i Prezydent Jacek Sutryk. Prace na torowiskach prowadzone były prawie przez cały rok, a flagowym przykładem zmian ma być zakończona przed czasem inwestycja na skrzyżowaniu ulic Kołłątaja Piłsudskiego i Peronowej.

Dotychczas tramwaje nie mogły się tam mijać, a teraz będzie to możliwe dzięki zamontowaniu w tym miejscu tzw. skrajni. Koszt remontu wyniósł 10 mln, a o tym dlaczego się na niego zdecydowano opowiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Prezydent miasta mówił także o innych zakończonych inwestycjach.

Zapytaliśmy także o podwyżki cen biletów, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2021 r. Prezydent przypomniał o tym, że każdy mieszkaniec, który odprowadza podatki we Wrocławiu może dołączyć do programu nasz Wrocław i dzięki temu kupować bilety w starej cenie.

W 2020 roku w modernizację komunikacji miejskiej i infrastruktury torowej zainwestowano ponad 70 mln. Krzysztof Balawejder, Prezes MPK uważa, że kwota przeznaczona przez miasto na remonty jest wystarczająca, ponieważ trudno byłoby jeszcze bardziej zintensyfikować prace.

Prezes miejskiej spółki zaznaczał także, że nie zamierzają zwolnić tempa prac.

Zapytaliśmy też, które z inwestycji są najważniejsze i będą realizowane w pierwszej kolejności.

Na 2021 rok zaplanowano na razie 19 inwestycji, a ich szacowany koszt to 53 miliony złotych.

Kamil Kuchta

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024