Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

11 listopada we Wrocławiu. Co zaplanowano?

Facebook

W sobotę o godz. 10 z Placu Wolności do Centrum Historii Zajezdnia przy ulicy Grabiszyńskiej wyruszy Radosna Parada Niepodległości. To jednak tylko jedna z kilku uroczystości, która odbędzie się tego dnia we Wrocławiu.

/materiały prasowe/UMW

Zachęcamy wszystkie wrocławianki i wrocławian do udziału w Radosnej Paradzie Niepodległości. Święto 11 Listopada to radosna rocznica i w taki sposób chcemy ją po raz kolejny we Wrocławiu świętować. Nie patetycznie, a z życzliwością i uśmiechami na twarzach

– mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Radosną Paradę Niepodległości poprowadzi Jelcz 043 („ogórek”). W wydarzeniu wezmą udział także zabytkowe autobusy Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego. Według planu, do godz. 12.00 korowód powinien dotrzeć do Centrum Historii „Zajezdnia” przy ul. Grabiszyńskiej, gdzie planowane jest zbiorowe wykonanie Mazurka Dąbrowskiego przez wszystkich uczestników parady. Seniorzy ze Strefy Trzeciego Wieku zatańczą tam poloneza.

Na miejscu będą m.in. foodtrucki i fotobudka. Będzie można także odwiedzić wystawę główną „Wrocław 1945-2016” (wstęp na wystawę według cennika). W ramach wystawy będzie można zagrać w grę rodzinną z upominkami dla każdego.

Radosna Parada Niepodległości jest organizowana przez Ośrodek Pamięć i Przyszłość, Gwardię Gryfa oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i jest dofinansowywana w ramach programu „Niepodległa”.

Co jeszcze zaplanowano tego dnia?

W ramach Weekendu Niepodległości w sobotę o godz. 18.00 na terenie Centrum Historii Zajezdnia będzie można wysłuchać koncertu utworów patriotycznych wykonywanych przez chór Basilica Cantans (wstęp wolny).

Z kolei, w niedzielę, 12 listopada, w godz. 12.00-15.00, na terenie Centrum Historii Zajezdnia, odbędzie się zlot klasycznych samochodów, organizowany we współpracy z Auto Moto Klubem Wrocławskim. Szczegóły znajdziecie TUTAJ

Także w niedzielę, o godz. 15.00, w Centrum Historii Zajezdnia ciekawą prelekcję wygłosi dr Monika Piotrowska-Marchewa z Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej tematem będą pierwsze polskie posłanki. Warto pamiętać, że jednym z najszybciej wprowadzonych aktów prawnych odrodzonej w 1918 r. Rzeczpospolitej Polskiej było nadanie pełnych praw wyborczych kobietom. Polska zrobiła to jako jeden z pierwszych krajów w Europie.

Zachęcamy do odwiedzin na stronie zajezdnia.org. Program wydarzeń okolicznościowych, który został przygotowany na sobotę i niedzielę jest naprawdę bogaty. Dla każdej osoby, bez względu na wiek, znajdzie się coś ciekawego

– zapewnia dyrektor Centrum Historii Zajezdnia Andrzej Jerie.

Także inne miejskie instytucje przygotowują się na to wielkie święto.

11 listopada o godz. 8.00 pod ratuszem odbędzie się uroczystość wciągnięcia flagi, przy współudziale m.in. prezydenta Jacka Sutryka, Straży Miejskiej i harcerzy. Następnie prezydent spotka się na tradycyjnym śniadaniu z kombatantami.

W Święto Niepodległości Hala Stulecia będzie rozbrzmiewać ponadczasowymi piosenkami, które śpiewają całe pokolenia: o godz. 17.00 rozpocznie się koncert „wROCK for Freedom”. Zagrają T. Love, IRA oraz Elektryczne Gitary.

Szczegóły znajdziecie TUTAJ

Również 11 listopada dwa tysiące wrocławian i wrocławianek wezmą udział w kolejnej edycji spaceru miejskiego WrocWalk. To wędrówka-gra krajoznawcza, w ramach której zapisane wcześniej osoby odwiedzą wskazane na mapie ważne punkty naszego Miasta i zbiorą stamtąd pieczątki. Na koniec w rynku pod pręgierzem odbiorą okolicznościowe medale (wszystkie pakiety startowe wyprzedane).

Szczegóły wydarzenia

11 listopada tramwaje i autobusy wrocławskiego MPK wyjadą w miasto udekorowane biało-czerwonymi flagami.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj