StartWiadomości Wiadomości dnia

Dziś (10.04.) ruszyły pociągi pierwszej w pełni miejskiej linii kolejowej [FOTO]

Ciepłe, radosne powitanie zgotowali mieszkańcy Wojnowa pierwszemu po 17 latach osobowemu pociągowi w stronę stacji Wrocław Nadodrze! DRuszyło pierwsze miejskie połączenie kolejowe – z osiedla, które słynęło do tej pory z monstrualnych korków. Na peronie już czekali pierwsi pasażerowie:

– opowiadają mieszkanki Wojnowa, pasażerki pierwszego kursu. W gronie oczekujących na stacji Wrocław Wojnów byli też osiedlowi radni:

– mówią Mariusz Tokarz i Renata Piwko-Wolny z Rady Osiedla.

Zanim jednak pierwszy pociąg odjechał z Wojnowa, musiał tam… dotrzeć. Pierwszy kurs – z Wrocławia Głównego na to właśnie osiedle – wypełniony był pracownikami kolei i… jej miłośnikami. Na dworcu głównym pojawili się już o piątej rano:

Wśród pasażerów dzisiejszego (10.04.) pierwszego pociągu na Wojnów był także… ostatni pasażer pociągu jadącego z Wojnowa 17 lat temu! Naczelnik działu przewozów Kolei Dolnośląskich – Bogusław Molecki – przed wakacjami dwutysięcznego roku „żegnał” tę trasę, wówczas jeszcze jako świeżo upieczony naukowiec Zakładu Kolei Politechniki Wrocławskiej:

– mówi Molecki i wyjaśnia: w dużych aglomeracjach zawsze tworzą się korki na wyjazdach, a kolej to jedyny ratunek przed nimi.

Z obłożenia pierwszego kursu zadowolony był prezes KD, Piotr Rachwalski – także obecny na pokładzie:

Czas przejazdu pociągu do Nadodrza to zaledwie 18 minut. Do Wrocławia Głównego trzeba w większości przypadków jechać z przesiadką, ale i tak da się uwinąć w pół godziny. Rozkład zostanie poprawiony zimą. Na razie pociągi są dopisane do planu obowiązującego od grudnia ubiegłego roku. Stąd nie zawsze dogodne godziny odjazdów.

Zostaw komentarz