StartWiadomości Wiadomości dnia

18 kg niedowagi i czterokilogramowy kołtun. Do takiego stanu doprowadzili swojego psa [ZDJĘCIA]

Widok psa był przerażający, mówi Mateusz Czmiel z TOZ-u:

…ale inspektorzy nie mają wątpliwości. Życie Zefira prawdopodobnie zakończyłoby się za kilka dni:

Właściciele psa starali się usprawiedliwiać swoje zachowanie wobec czworonoga:

Podczas badań weterynaryjnych okazało się jednak, że pies nie ma żadnych problemów z narządami wewnętrznymi. Ani z wątrobą ani np. z nerkami, co mogłoby usprawiedliwiać jego niedowagę. Był po prostu wygłodzony, choć mógł być normalnie odżywiany. Jeżeli chodzi o sam przebieg interwencji, Mateusz Czmiel nie przebiera w słowach:

…a także zwrotu pełnych kosztów interwencji i leczenia zwierzęcia. „Bo na biednych nie trafiło. To zamożni, młodzi ludzie i ich zachowanie bulwersuje tym bardziej” – pokreśla Torz.

Teraz pies wraca do zdrowia:

Inspektorzy przyznają – takie sytuacje do tej pory nie zdarzały się we Wrocławiu i okolicach. 50, 60 km od dużego miasta – i owszem. Ale nie zaledwie 10 km od jego granic administracyjnych.

 

Za inspektorami – bardzo intensywny okres. Mijająca zima była trudna dla zwierząt, a co za tym idzie – i dla inspektorów:

– relacjonuje Mateusz Czmiel. Teraz na szczęście idzie ocieplenie. A kolejna tak wielka fala zgłoszeń przyjdzie wraz z pierwszą falą upałów.

Znęcanie się nad zwierzętami może skutkować karą do 3 lat więzienia. Ustawodawca przez „znęcanie się” rozumie także „utrzymywanie w niewłaściwych warunkach bytowych”.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości TOZ Wrocław

 

Zostaw komentarz