Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Gapowicze są winni MPK 11 milionów! 35 tysięcy złotych kary za jazdę bez biletu dla rekordzistki

Facebook

35 tysięcy złotych za jeżdżenie tramwajami i autobusami może zapłacić jedna z wrocławianek. Kobieta to rekordzistka, jeżeli chodzi o liczbę przejazdów bez biletów, na których nakryli ją kontrolerzy. Samemu MPK jest winna około 18 tys. Ale pozostaje jeszcze kwestia opłat, które poniesie z powodu egzekucji długu.

Kara za jazdę bez biletu to 120 zł, jeżeli zapłacimy ją w ciągu 7 dni. Co, jeżeli ktoś wrzuci kwitek na dno szuflady i zapomni o sprawie?

– mówi Agnieszka Korzeniowska z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Gdyby dłużniczka wydała te pieniądze na bilety okresowe – mogłaby jeździć wszystkimi liniami komunikacji miejskiej przez około… 40 lat. Takich rekordzistów jest więcej. Prędzej czy później – płacą:

Na szczęście, jak podkreśla Korzeniowska, tacy dłużnicy trafiają się incydentalnie, a liczba gapowiczów stale się zmniejsza. Przez sześć ostatnich lat spadła o połowę. Stopniała też suma wszystkich niezapłaconych kar, choć kwota wciąż robi wrażenie:

 

„Otrzymanie wezwania do zapłaty to nie jest wstyd, jeżeli zamierzamy je uregulować” – zaznacza rzeczniczka MPK. „Jesteśmy ludźmi, takie rzeczy się zdarzają” – dodaje:

Wygląda jednak na to, że gapowicze z przekonania to faktycznie wyjątki. Pytani przez nas w tramwajach i na przystankach wrocławianie znają mnóstwo powodów, dla których WARTO kasować bilety:

 

Dodajmy, że liczba gapowiczów spada tym bardziej, im łatwiej jest kupić bilet. Duży wzrost uczciwości pasażerów zanotowano po wprowadzeniu biletomatów w każdym pojeździe. Być może czeka nas kolejna rewolucja – trwa montaż nowoczesnych kasowników, które od razu będą biletomatami. W tramwajach i autobusach są już specjalne uchwyty na te urządzenia. Do marca nowy system ma zacząć działać.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj