StartWiadomości

500+ – przyjmowanie wniosków idzie sprawnie

Odrzucone dokumenty należą do rzadkości:

– mówi Natalia Siekier  ka, dyrektor działu świadczeń we wrocławskim Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Trzeba podkreślić, że dzieje się to niezależnie od tego, czy z wnioskiem przyszliśmy sami, czy złożyliśmy go np. przez internet, w systemie bankowości elektronicznej. Warto więc korzystać z tego udogodnienia żeby nie stać w nieraz kilkugodzinnych kolejkach do okienka.

Na zmiany w przepisach muszą bardzo uważać ci, którzy wychowują dziecko samotnie:

– wyjaśnia Natalia Siekierka z MOPS. Więcej formalności niż dotychczas czeka tych, którzy prowadzą działalność gospodarczą i rozliczają się na zasadzie ryczałtu albo karty podatkowej:

Wnioski rozpatrywane są na bieżąco. Decyzję można uzyskać w kilka dni. Na pewno wszystkie wnioski złożone w sierpniu zostaną rozpatrzone do końca października. Choć urzędnicy MOPS mają problem… z Empatią. Nie chodzi oczywiście o ich zdolność do wczuwania się w sytuację klientów, a o komputerowy program, który pozwala pobrać z krajowych systemów różne dane ważne przy sprawdzaniu wniosków. Notorycznie się on psuje i opóźnia pracę osób zatrudnionych przy obsłudze 500+.

Zostaw komentarz