Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Barbórka, jak przebiegać będą obchody w tym roku?

Facebook

Święto Górników czyli Barbórka już w niedziele, 4 grudnia, z tej okazji górnicy i pracownicy Starej Kopalni, zapraszali na wspólne świętowanie, które rozpocznie się już w najbliższy piątek, 2 grudnia.

/informacja prasowa

Tegoroczny Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka przypada na weekend, od 2 do 4 grudnia. W związku z tym Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia organizuje 3-dniowy cykl wydarzeń, którego celem jest włączyć jak największą liczbę mieszkańców do wspólnego świętowania.

W ostatnich dniach, górnicy i pracownicy kopalni pojawiali się w Wałbrzyskich szkołach podstawowych, w tradycyjnych strojach górniczych i zachęcali do świętowania najmłodszych.

/informacja prasowa

Na dzieci i rodziców czekał drobny poczęstunek w postaci cukierków od ZPC Śnieżka i herbaty Gorąca Barbara. Każdy z obecnych otrzymał także program Festiwalowych Wydarzeń.

Przypomnijmy, że Stara Kopalnia zaprasza rodziny wraz z dziećmi szczególnie w sobotę od 12 do 17 na Szychtę Rodzinną. W Hali Kuźni bezpłatne będzie można skorzystać z warsztatów, animacji, zabaw i gier. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W tym roku, oprócz wspomnianych atrakcji dla dzieci i tradycyjnej paradzie górniczej, odbędą się między innymi koncert muzyki filmowej, szychta rodzinna, ceremonia zastrzeżenia numerów koszykarzy Górnika Wałbrzych wraz z meczem, czy Karczma Piwna.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie starakopalnia.pl

/informacja prasowa

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023