Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Bezpłatne badania dzieci. „Profilaktyka nowotworowa w tej grupie jest szczególnie ważna”

Facebook

​We Wrocławiu stanął specjalny ambulans. Do niedzieli będą w nim wykonywane bezpłatne badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. To w ramach programu "NIE nowotworom u dzieci".

Foto: Paweł Pyclik

Na badania USG dzieci zaprosiła Fundacja McDonalda wspólnie z Fundacją Globalworth. Ambulans, w którym są wykonywane, zaparkował obok budynku Globalworth West Gate w Wrocławiu przy ul. Lotniczej 12.

Badania są bezbolesne, bezpieczne i bezpłatne. Wykonują je doświadczeni lekarze radiolodzy. Ich celem jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. „Badamy brzuszki u dziewczynek i brzuszki oraz jądra u chłopców. Takie nowotwory często pojawiają się u dzieci i szybko rosną. Także taka profilaktyka jest szczególnie ważna w tej grupie wiekowej. Bo wiadomo, że dzieci z reguły rzadko i późno komunikują, że coś się dzieje” – zaznacza lekarka Maria Kołodziej. Czas potrzebny na badanie to około 15 minut. Po zakończeniu rodzice otrzymują wynik oraz ewentualnie poradę lekarską.

Dziennie w ambulansie może być przebadanych około 80 dzieci. Chętnych we Wrocławiu było tak dużo, że utworzono listę rezerwową.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj