Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Co czyni cebulę… cebulą? Rzeczywistość jakiej nie znasz, a możesz poznać w czasie Nocy Biologów!

Facebook

W której części ogórka jest najwięcej DNA? Jak oddychają drożdże? Czy kurczak to opierzony dinozaur? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą podczas kolejnej Nocy Biologów pracownicy i studenci Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Co jeszcze czeka nas w tę wyjątkową noc?

Organizatorzy Nocy Biologów przygotowali wiele interesujących wykładów, pokazów, warsztatów, zajęć laboratoryjnych, gier oraz konkursów. Zdradzą sekrety pracy naukowców i zaproszą wrocławian do udziału w dyskusji o różnych dziedzinach biologii. Opowiedzą o związkach aktywnych roślin leczniczych, sekretach kolorów roślin czy elektroforezie w mydelniczce. A podczas zajęć będzie można m.in. wyizolować DNA z utartych w ciekłym azocie organów roślinnych,  zobaczyć jak w warunkach laboratoryjnych oddychają drożdże czy poznać właściwości lecznicze roślin. Piąta Noc Biologów odbędzie się już w najbliższy piątek (15 stycznia). Ze względu na ogrom przedsięwzięcia wydarzenia będą odbywać się w kilku miejscach jednocześnie.

Wydarzenia związane z Nocą Biologów odbędą się w Instytucie Biologii Eksperymentalnej przy ul. Kanonia 6/8 oraz Sienkiewicza 21, w Instytucie Biologii Środowiskowej przy ul. Sienkiewicza 21, w Instytucie Genetyki i Mikrobiologii przy ul. ul. Przybyszewskiego 63/77, w Katedrze Bioróżnorodności i Taksonomii Ewolucyjnej przy ul. Przybyszewskiego 63/77 oraz w Katedrze Biologii Człowieka przy ul. Kuźnicza 35.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj