Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Co z pociągami do Berlina?

Facebook

Jest szansa na to, że do Berlina znów dojedziemy wygodnie pociągiem. Dziś pomiędzy Wrocławiem a stolicą Niemiec jeżdżą tylko weekendowe „Pociągi do kultury”. Ale władze obu regionów rozmawiają o przywróceniu regularnego połączenia:

fot. materiały Urzędu Miejskiego
fot. materiały Urzędu Miejskiego

M.in. właśnie o reaktywacji regularnej linii Wrocław-Berlin rozmawiali w niedzielę (30.07) prezydent Rafał Dutkiewicz i premier Brandenburgii – Dietmar Woidke. Spotkanie odbyło się właśnie na pokładzie „Pociągu do kultury”, którym niemiecka delegacja przyjechała na zamknięcie The World Games.

 

Pociągi pomiędzy Berlinem a Wrocławiem kursowały przez ponad 170 lat. Kilka lat temu w Warszawie zapadła decyzja o ich likwidacji. Resort transportu stwierdził, że nie opłaca mu się finansować tego połączenia i – jeżeli Dolny Śląsk chce – to powinien sam o nie zadbać. Stąd pomysł uruchomienia przez Wrocław i Brandenburgię (pierwotnie tylko na czas ESK 2016) „Pociągu do kultury”.  Ten okazał się tak wielkim sukcesem, że trwają zaawansowane rozmowy o codziennym połączeniu. Mogłoby ruszyć za półtora roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023