Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dalszy ciąg komunikacyjnego zamieszania w rejonie nowego mostu na Ślęzie

Facebook

Kierowcy z osiedla Krzyki być może odetchną z ulgą, bo magistrat właśnie posłuchał ich prośby i wydłużył czas świecenia się zielonego światła przy skręcie z ul. Racławickiej w Skarbowców. Nowa sygnalizacja świetlna na krzyżówce Racławickiej i Skarbowców pojawiła się niedawno, z okazji otwarcia mostu na Ślęzie.

Jeszcze kilka tygodni temu pierwszeństwo mieli skręcający w osiedle. Działająca obecnie sygnalizacja preferuje raczej kierunek na wprost – spod wiaduktu kolejowego na most i w drugą stronę.

Na prośbę mieszkańców osiedla magistrat wydłużył jednak zielone dla skręcających z Racławickiej w lewo, w Skarbowców o 20 sekund. Ma to rozładować korki, które tworzą się tam od czasu uruchomienia świateł.

Wszystko wskazuje też na to, że mieszkańcom, którzy z tego osiedla jeżdżą autobusami, udało się wywalczyć pozostawienie tras autobusów kursujących w tym rejonie w takim kształcie, w jakim życzyli sobie tego pasażerowie MPK. Magistrat zmienił na razie trasy autobusów, o które nie było sporu – czyli A i 125.

Te zmiany wejdą w życie już w piątek (23.12.). Zmiana przebiegu linii 126 ma się dokonać dopiero w styczniu. Nieoficjalnie wiemy, że nowe plany nie będą miały nic wspólnego z dotychczasowymi, które dwukrotnie już próbował zrealizować magistrat. Szczegóły poznamy po świętach, gdy będą znane wyniki konsultacji w tej sprawie z radami osiedla.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj