Radio Gra Wrocław

Wjechał autem na środek ronda. Miał zamarznięte szyby [FILM]

Niebezpieczna sytuacja w Lubinie na Dolny Śląsku. 78-latek jechał po krawężniku, niemal uderzył w inny samochód, a później przejechał na wprost przez rondo, uszkadzając własne auto. Wszystko przez oszronioną szybę.

policjanci
/zdjęcie ilustracyjne/pixabay

Senior wyjechał na ulice miasta, nie czekając aż szyby odmarzną. Nie zatrzymał się nawet po tym, jak prawie uderzył w inny pojazd, a następnie jechał krawężnikiem.

Przed rondem, na skrzyżowaniu ulic Szpakowej i Piłsudskiego, jeden z kierowców zwrócił mu uwagę, że musi oczyścić szybę z lodu. Jednak 78-latek ruszył przed siebie. Jazdę zakończył na wysepce ronda.

Policjantom z drogówki mężczyzna próbował wmówić,  że pękło mu koło, ale szybko wyszło na jaw, co było przyczyną kolizji. Potwierdził to świadek, który poinformował mundurowych, że zwracał uwagę seniorowi, żeby się zatrzymał

– relacjonuje mł. asp. Paweł Noga z dolnośląskiej policji.

78-latel został ukarany mandatem, a auto odjechało na lawecie. Policjanci postanowili opublikować krótkie nagranie ku przestrodze i przypominają, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego samochód ma być tak wyposażony i przygotowany, by korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu kierowcy i innych osób na drodze.