Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Duży ruch na lotnisku we Wrocławiu. Jakie są najbardziej pożądane kierunki turystyczne?

Facebook

W maju z Portu Lotniczego Wrocław skorzystało ponad 342 tys. osób. To o 24 tys. więcej niż w analogicznym miesiącu rekordowego 2019 roku.

/materiały prasowe/wrocławskie lotnisko/

Jak poinformowały w czwartek władze Portu Lotniczego Wrocław, maj był kolejnym rekordowym miesiącem na wrocławskim lotnisku pod względem liczby obsłużonych pasażerów. W ubiegłym miesiącu z oferty lotniska skorzystało 342 tys. osób, czyli o 52 tys. więcej niż w kwietniu tego roku. Władze lotniska szacują znaczne wzrosty w kolejnych miesiącach i przewidują, że rok 2023 zamkną nowym rekordem – 3,8 mln obsłużonych podróżnych.

Notujemy rekordową liczbę pasażerów, a jesteśmy jeszcze przed szczytem sezonu. Obserwujemy wzmożone zainteresowanie na wszystkich kierunkach – zarówno tych typowo wakacyjnych, jak i na połączeniach do dużych europejskich miast

– powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Portu Lotniczego Wrocław Cezary Pacamaj.

Najwięcej pasażerów – jak podano – skorzystało z międzynarodowych połączeń niskokosztowych – ponad 232 tys. Znacznie wzrosła też liczba podróżnych korzystających z lotów czarterowych – z ponad 17 tys. w kwietniu do ponad 49 tys. w maju. Blisko 30 tys. osób zdecydowało się na międzynarodowe połączenia sieciowe, a prawie 31 tys. wybrało loty krajowe.

Wśród południowych połączeń niskokosztowych największą popularnością cieszyły się Włochy. W maju wybrało się tam ponad 42 tys. podróżnych. Drugim najchętniej odwiedzanym krajem na południu Europy była Hiszpania (21 tys. osób) i Grecja (15 tys. osób).

Z kolei w przypadku połączeń czarterowych najpopularniejsze były odpowiednio: Turcja (33 tys. pasażerów), Grecja (10 tys.) i Egipt (4 tys.).

Wśród połączeń, które w każdym miesiącu stanowią znaczny odsetek międzynarodowego ruchu niskokosztowego, były rejsy do Wielkiej Brytanii. W maju poleciało tam aż 73 tys. osób, czyli o 4 tys. więcej niż w kwietniu.

W komunikacie podkreślono, że liczba pasażerów obsłużonych w maju (342 tys.) przebiła tę z rekordowego 2019 roku (318 tys.).

Największa różnica, na korzyść 2023 roku, widoczna jest w statystykach międzynarodowych połączeń niskokosztowych – tu liczba osób podróżujących wzrosła z blisko 197 do 232 tys.

– podano.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj