Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dziś (15.11.) przypada Święto Wrocławskiej Nauki

Facebook

To rocznica pierwszego polskiego wykładu w powojennym Wrocławiu. Przez cały dzień będzie można wziąć udział w uroczystych obchodach we wszystkich ośrodkach naukowych w mieście. Obchody toczą się na większości wrocławskich uczelni.

Każda z nich przygotowuje odrębne gale. Najwięcej będzie się działo na Politechnice Wrocławskiej. Kulminacyjnym punktem święta na PWr będzie nadanie tytułu doktora honoris causa chemikowi, prof. Jerzemu Leszczyńskiemu z amerykańskiego Jackson State University.

O godz. 11 rozpoczęła się uroczysta gala, a o 13.30 wystartuje bieg „5 Rektora”. Wezmą w nim udział studenci, pracownicy i sympatycy uczelni. Bieg rozpocznie się na Pergoli przy Hali Stulecia. Uczestnicy pobiegną do Parku Szczytnickiego.

Oprócz hucznych obchodów na Politechnice – świętują też pozostałe uczelnie. Na Uniwersytecie Wrocławskim wyróżnią tytułem doktora honoris causa profesora Rosmana z Izreala, specjalistę w dziedzinie historii Żydów polskich.

Wczoraj podczas uroczystej gali swoje 65-lecie obchodził Uniwersytet Przyrodniczy. 70-lecie świętowała Akademia Wychowania Fizycznego, a wrocławska Akademia Sztuk Pięknych wydarzenia rocznicowe z okazji 70. urodzin rozplanowała na cały rok.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj