Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Gratka dla fanów Śląska. Mistrz Polski oprowadzi Was po Muzeum

Facebook

Mistrz Polski w barwach piłkarskiego WKS-u z 2012 roku Krzysztof Wołczek będzie kolejnym gościem specjalnym zwiedzania Muzeum Śląska Wrocław. Wydarzenie odbędzie się dzisiaj o 18:00.

/Muzeum Slaska Wroclaw/fot. Maciej Kulczynski

Do tej pory w ramach cyklu wyjątkowych wycieczek, muzeum odwiedzili już Yehor Matsenko (zawodnik aktualnego składu Śląska) i Renata Mauer-Różańska (dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie sportowym w barwach WKS-u).

Krzysztof Wołczek to urodzony wrocławianin, który w barwach Śląska Wrocław zdobył puchar ligi w sezonie 2008/2009, wicemistrzostwo kraju w sezonie 2010/2011 i mistrzostwo Polski w sezonie 2011/2012. Jako senior występował w WKS-ie nieprzerwanie od sezonu 2004/2005, aż do zdobycia mistrzowskiego tytułu. Pełnił także funkcję członka sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu oraz trenera rezerw, obecnie pracuje w Akademii Śląska Wrocław. Dziś w drugim zespole Śląska Wrocław występuje jego syn, Aleksander Wołczek – na pozycji pomocnika.

Zwiedzanie Muzeum Śląska Wrocław z gośćmi specjalnymi odbywa się raz w tygodniu. Celem inicjatywy jest przybliżenie wyjątkowych postaci WKS-u: byłych lub obecnych zawodników, działaczy, legend oraz umożliwienie zwiedzającym bezpośredniej rozmowy z nimi – poznania ciekawych historii, niejednokrotnie „zza kulis” lub „ze środka” WKS-u.

Podczas specjalnego zwiedzania będzie możliwość odwiedzenia jedynie Muzeum Śląska Wrocław – bez stadionu. Tuż obok Muzeum Śląska Wrocław znajduje się Browar Stu Mostów – Sports Bar, otwarty od 12:00 do 22:00. Cennik muzeum, informacje szczegółowe i możliwość zakupu biletu z wyprzedzeniem znajdują się na stronie internetowej TUTAJ

/materiały prasowe/Tarczyński Arena

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024