Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Inwestycje drogowe we Wrocławiu w mijającym roku. Trochę ich było

Facebook

Za nami intensywny rok, w Radiu GRA podsumowujemy – co zmieniło się we Wrocławiu przez ostatnie 12 miesięcy. Zaczynamy od inwestycji drogowych: tych przeprowadzonych, dokończonych i rozpoczętych.

Mieszkańcy ulicy Nowowiejskiej i okolic zdążyli już zapomnieć o tym, w jakim tragicznym była ona stanie. W październiku zakończyła się przebudowa, która zaczęła się latem minionego roku i odbywała się etapami. Droga, ale także zabudowane w niej torowisko, zyskały całkiem nowe oblicze.

– mówił Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji. W tym roku udało się także przebudować ulicę Zamkową, która zmieniła się w deptak i wjazd na parking NFM. Jednak z powodu sensacyjnych odkryć archeologicznych, udało się ją udostępnić dopiero przed trzema dniami. A i to nie koniec wszystkich prac.

To był dobry rok dla mieszkańców osiedli Nowy Dwór i Kuźniki. Stary wiadukt kolejowy na Chociebuskiej, który od lat nie nadawał się do użytku i służył wyłącznie pieszym i rowerzystom, zniknął z powierzchni Ziemi. Miasto nie śpieszyło się z budową nowego obiektu. Aż do teraz.

– mówił Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji. Inna od lat wyczekiwana inwestycja drogowa, którą udało się w tym roku szczęśliwie rozpocząć to obwodnica Leśnicy, której budowa była oprotestowywana przez kilka lat przez mieszkańców Jerzmanowa. W październiku udało się wbić pierwszą łopatę. A kilka dni temu – wylać na niewielkim fragmencie pierwszą warstwę asfaltu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj