Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Jak najszybciej poruszać się po mieście? W podjęciu decyzji pomoże Ci Google

Facebook

Samochodem, rowerem, czy… tramwajem? Jak najsprawniej dojechać z punktu A do B we Wrocławiu? Teraz w decyzji pomogą nam… mapy Google. Internetowy gigant wprowadził usługę, która pozwala na wyszukiwanie w stolicy Dolnego Śląska połączeń komunikacji miejskiej za pomocą jego popularnej witryny do wyznaczania tras.

Czas przejazdu pojazdami MPK można od razu porównać z innymi środkami lokomocji. Funkcja działa zarówno na smartfonach, jak i w przeglądarce na stacjonarnym komputerze:

– opowiada Piotr Zalewski z Google Polska. Jak użyć tej funkcji?

Wrocław jest po Warszawie drugim z największych polskich miast, które wprowadza taką funkcję na mapach Google. Opcja działa od niedawna także w mniejszych ośrodkach, jak np. Zielona Góra. Da się nią planować także przejazd pośpiesznymi i ekspresowymi pociągami. Na całym świecie funkcja jest dostępna w 18 tys. miast. To nie jedyny nowy wrocławski akcent na popularnych mapach Google. Internauci będą mogli wirtualnie odwiedzić Narodowe Forum Muzyki i zobaczyć je od wewnątrz, choć na oglądaniu wnętrz się nie skończy:

Agata Ners z Google. Projekt został zrealizowany w ramach programu Google Culture Institute, który jest swego rodzaju ogromnym wirtualnym muzeum. Uczestniczy w nim ponad 1000 kulturalnych instytucji z 70 krajów świata.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2020