Radio Gra Wrocław

Jaworscy funkcjonariusze uratowali zaniedbane psy [FILM]

Policjanci z Jawora uratowali skrajnie zaniedbane psy, które trzymane były w fatalnych warunkach. Funkcjonariusze, wspólnie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii i miejscowym Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami, odebrali zwierzęta właścicielowi i przekazali je do schroniska, gdzie udzielono im profesjonalnej opieki.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze otrzymali informacje, że 46 letnia kobieta od miesięcy przetrzymywała dwa swoje psy w warunkach zagrażających ich zdrowiu i życiu.

Gdy dotarli na miejsce, po wejściu na posesję oczom kryminalnych ukazał się okropny widok. Zobaczyli kojec wykonany z elementów metalowego ogrodzenia, wewnątrz którego panowały fatalne warunki. W pomieszczeniu czuć było odór, na ziemi zalegały odchody, a w małej drewnianej budzie znajdowały się dwa wystraszone psiaki. Kojec nie był ocieplony, w środku było ciemno, a zwierzęta nie miały zapewnionej wody ani pożywienia.

Na miejsce kryminalni wezwali Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz przedstawiciela jaworskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Jeszcze tego samego dnia udało się uzyskać decyzję wójta o czasowym odebraniu zwierząt właścicielce. Czworonogi zostały przekazane pod opiekę Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Podczas interwencji policjanci wykonali między innymi dokumentację fotograficzną oraz zarejestrowali materiał filmowy obrazujący warunki bytowe zwierząt.

Już wkrótce właścicielka czworonogów usłyszy zarzut znęcania się nad swoimi psami. Grozić jej może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do osób posiadających zwierzęta o przestrzeganie obowiązujących przepisów oraz o troskę i opiekę nad nimi. Funkcjonariusze apelują również o to, aby nie być obojętnym na krzywdę zwierząt i o każdej niepokojącej sytuacji natychmiast informować odpowiednie służby.