Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Już pierwszego grudnia rusza akcja #DolnośląskieBożeNarodzenie!

Facebook

W jej ramach Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego będzie promował najpiękniejsze miejsca związane ze świętami i zimą w regionie oraz zapraszał do ich odwiedzenia.

/biuro prasowe dolnyslask

W ramach akcji #DolnośląskieBożeNarodzenie! Odbędzie się seria konkursów, artykułów, filmów i postów ukazująca najbardziej magiczne miejsca Dolnego Śląska a to tylko niektóre działania, które odbędą się w grudniu.

Chcemy zachęcić Państwa do odkrywania naszego pięknego Dolnego Śląska – jego tajemnic, magii i uroku, szczególnie w tym wyjątkowym przedświątecznym czasie

 – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

DOLNOŚLĄSKI KALENDARZ ŚWIĄTECZNY

W ramach cyklu „Dolnośląski Kalendarz Świąteczny” od 1 do 24 grudnia na oficjalnych social mediach REGIONU, będą publikowane treści poświęcone najciekawszym miejscom wraz z możliwością wygrania rodzinnych voucherów na ich zwiedzanie. Między innymi:

  • Podziemne Miasto Osówka
  • Stara Kopalnia, Hydropolis
  • Zamek Książ i Palmiarnia
  • Sky Walk
  •  Muzeum Papiernictwa
  • Huta Julia

To tylko niektóre z atrakcji które będziemy mogli poznać i… odwiedzić w ramach przygotowania do dolnośląskiego Bożego Narodzenia. Urząd Marszałkowski już teraz zachęca więc do odwiedzania dolnośląskiego Facebooka i śledzenia akcji każdego dnia grudnia, aż do Wigilii.

W sezonie przedświątecznym warto odwiedzić dolnośląskie instytucje kultury. Muzeum Karkonoskie zaprasza na wystawę „Historia piernikarskiego rzemiosła” opowiadającą o tradycji przygotowania „pieprznych ciastek” sięgającej XIII wieku.Muzeum Papiernictwa przygotowało ofertę dla szkół i organizuje lekcje muzealne dla dzieci, gdzie każdy będzie mógł wykonać własnoręcznie świąteczne ozdoby. Specjalne wydarzenia dla najmłodszych z okazji Świętego Mikołaja przygotowały m.in. Filharmonia Sudecka oraz Wrocławski Teatr Pantomimy

 – mówi Krzysztof Maj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

/biuro prasowe dolnyslask

DOLNOŚLĄSKI PREZENTOWNIK

W ramach akcji #DolnośląskieBożeNarodzenie powstała również seria artykułów z pomysłami na prezenty, które mogą sprawić radość najbliższym. Zainteresowani znajdą tam wiele inspiracji na przemyślane upominki, pokazujące to, co na Dolnym Śląsku najlepsze. Wśród wielu produktów znalazły się między innymi niepowtarzalna ceramika bolesławiecka, naturalne miody, ponadczasowe kryształy, własnoręcznie robione ozdoby świąteczne, dolnośląskie smakołyki, czyli pierniki, kawy czy wina od lokalnych dostawców, ale też bilety do różnorodnych atrakcji w regionie.

 NAJPIĘKNIEJSZE SZOPKI W REGIONIE

Dolny Śląsk to bogactwo kultur i wielu tradycji. Święta to więc idealny moment na ich poznanie, na przykład poprzez rodzinne wyprawy do dolnośląskich miejscowości. Historię regionu można odkrywać śladem tradycyjnych szopek bożonarodzeniowych. Wiele z nich powstało chociażby na Ziemi Kłodzkiej na przełomie XVII i XVIII w. Niektóre możemy podziwiać do dziś. To między innymi ruchoma szopka w Wambierzycach, Czermnej czy w Bazylice Mniejszej NNMP w Bardzie Śląskim. Wartą poznania jest również żywa szopka przy kościele NMP Matki Pocieszenia we Wrocławiu-Dąbie, która w tym roku obchodzi swoje 26-lecie!

/biuro prasowe dolnyslask

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023