Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Kalendarz adwentowy: jaką choinkę wybrać, by cieszyła jak najdłużej nasze oczy?

Facebook

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi pojawia się pytanie, które zadaje sobie wiele osób: jaka choinka będzie najlepsza? Wybór jest duży - od tradycyjnych jodeł i świerków, po nowoczesne sztuczne drzewka. Ale które z nich zagwarantują nam nie tylko estetyczny wygląd, ale i trwałość przez cały okres świąteczny?

Czytaj także: choinka pod choinkę od Radia GRA FM

Kalendarz Adwentowy: jaką choinkę wybrać, by cieszyła jak najdłużej nasze oczy?

Żywa choinka, z jej naturalnym zapachem i kształtem, przynosi do domu cząstkę lasu i żywiczny zapach, który jest dla wielu nieodłącznym elementem Bożego Narodzenia. Ale jaką żywą choinkę najlepiej kupić, by cieszyła jak najdłużej nasze oczy?

Jodła kaukaska coraz częściej gości w polskich domach podczas świąt Bożego Narodzenia. Uznawana jest za jedno z najpiękniejszych świątecznych drzewek. Głównie ze względu na swoje gęste i ciemnozielone igły, które rzadko opadają, nawet w ciepłym pomieszczeniu. To drzewko zachowuje świeżość na znacznie dłuższy czas niż inne gatunki. Jej żywiczny zapach nie tylko umila święta, ale także wprowadza niezrównany, leśny nastrój do wnętrza.

Świerk pospolity to tradycyjny wybór wielu polskich rodzin. Jest to drzewko cenione za swój charakterystyczny, choć nieco ostry zapach. A także za to, że łatwo można je zdobyć niemal wszędzie, i to za stosunkowo niewielkie pieniądze. Jego największą wadą są kłujące igły, które mogą stać się przeszkodą, szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi, oraz fakt, że igły dość szybko opadają, jeśli choinka zbyt długo przebywała w ciepłym pomieszczeniu.

Sosna pospolita, znana również jako sosna zwyczajna, jest chętnie wybierana na Śląsku jako tradycyjna choinka świąteczna. Długie, miękkie igły i charakterystyczny, intensywny zapach lasu to jej niewątpliwe zalety. Igły sosny pospolitej są z reguły dłuższe niż igły świerka czy jodły i mniej kłujące. Sprawia to, że jest ona przyjazna dla rodzin z dziećmi oraz zwierząt domowych.

Kalendarz Adwentowy: jaką choinkę wybrać, by cieszyła jak najdłużej nasze oczy?

Coraz częściej słyszy się opinie, że choinka sztuczna to wybór bardziej ekologiczny. To prawda, że choinki cięte każdego roku są wycinane w setkach tysięcy. A sztuczna choinka może służyć nam przez wiele lat. Sztuczne drzewko to także gwarancja, że nasza choinka nie będzie gubić igieł i nie przyniesie do domu niechcianych „lokatorów” w postaci owadów. Jest to szczególnie ważne dla alergików.

Podsumowując, wybór idealnej choinki zależy od wielu czynników. Jeśli zależy nam na naturalnym zapachu i wyglądzie, warto zdecydować się na żywą choinkę. Taką chociażby jak jodła kaukaska, świerk pospolity czy sosna pospolita. W każdym przypadku, kluczowe jest, aby choinka przynosiła radość i wprowadzała świąteczny nastrój do naszych domów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024