Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Koniec rekordowej serii Śląska Wrocław. Trójkolorowi remisują z Górnikiem Zabrze

Facebook

Śląsk Wrocław zremisował 1:1 w niedzielnym meczu z Górnikiem Zabrze. Wrocławianie prowadzili przez większość spotkania, wyrównującą bramkę goście strzelili dopiero w 94 minucie gry.

/fot. fb. Śląsk Wrocław

Na siedmiu zwycięstwach z rzędu w lidze zatrzymał się licznik Śląska Wrocław. Przypomnijmy, podopieczni Jacka Magiery wygrali wcześniej z: Lechem Poznań, Widzewem Łódź, Pogonią Szczecin, Jagiellonią Białystok i Wartą Poznań. Niewiele zabrakła a do tej imponującej listy moglibyśmy dodać Górnika Zabrze, jednak podopieczni Jana Urbana uciekli spod topora w ostatnich sekundach meczu.

W pierwszej części spotkania, mimo mniejszego posiadania piłki to Śląsk, jak na lidera przystało, był bardziej aktywny pod bramką rywali, wrocławianie oddali więcej celnych strzałów. A jeden z nich znalazł drogę do bramki. W 32 minucie w polu karnym pięknym balansem ciała i jeszcze ładniejszą bramką popisał się lider ofensywy Śląska Wrocław i gwiazda całej Ekstraklasy – Erik Exposito.

W drugiej połowie Górnik Zabrze nieco zwiększył swoje posiadanie piłki, jednakże Śląsk tak jak to miało miejsce w ostatnich spotkaniach, bardzo dobrze się bronił i kontratakował. Bez wątpienia jednym z najlepszych piłkarzy Górnika był Daniel Bielica, który niejednokrotnie ratował gości przed utratą kolejnych bramek. Niestety w 94 minucie ładnym strzałem zza pola karnego popisał się Szymon Czyz, dla którego było to premierowe trafienie w barwach Górnika Zabrze.

Śląsk mimo straty punktów (do tej pory uzbierał ich 23) nadal utrzymuje się na pozycji lidera ligi, warto jednak pamiętać, że zarówno drugi Raków, jak i Jagiellonia Białystok (oba zespoły mają po 22 punkty) rozegrały jeden mecz mniej.

A tuż po przerwie na reprezentacje, 21 października przed piłkarzami Śląska Wrocław kolejne wyzwanie. Do Wrocławia przyjedzie Legia Warszawa, a biorąc pod uwagę formę obu zespołów spotkanie będzie niekwestionowanym hitem kolejki.

Autor: Kamil Durkacz