Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Lacrosse na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles 2028. Kosynierzy szukają nowych zawodników

Facebook

W poniedziałek rano Międzynarodowy Komitet Olimpijski zatwierdził włączenie lacrosse do Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles w 2028 roku. Lacrosse będzie jedną z pięciu nowych dyscyplin na tej imprezie. W międzyczasie Kosynierzy Wrocław poszukują nowych graczy, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tym sporcie.

/fot. Marek Stor shutterlax/Kosynierzy

Lacrosse na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles 2028.

W 2028 r. rywalizacja lakrosowa mężczyzn i kobiet odbędzie się w formule sześcioosobowej (SIXES). Czyli jeszcze szybszej, kompaktowej wersji sportu, będącej skrzyżowaniem „boiskowego” field lacrosse i box lacrosse. „Szóstki” charakteryzują się przyspieszonym, otwartym stylem gry z szybkimi zmianami posiadania i ciągłymi akcjami ofensywnymi, które zapewniają wysokie wyniki. Opracowana w 2018 roku formuła sześcioosobowa jednocześnie zmniejsza koszty i złożoność uczestnictwa oraz organizacji wydarzeń.

/fot. Marek Stor shutterlax/Kosynierzy

Igrzyska Los Angeles 2028 staną się kolejnymi, podczas których będzie można podziwiać zmagania najlepszych lakrosistów globu. Sport, obecnie uprawiany w prawie 100 krajach na całym świecie, obecny był na Igrzyskach w 1904 r. (St. Louis) i 1908 r. (Londyn). Lacrosse został później zaprezentowany jako dyscyplina pokazowa na trzech Igrzyskach Olimpijskich: w Amsterdamie w 1928 r., Los Angeles w 1932 r. oraz Londynie w 1948 r. Lacrosse to jeden z pięciu nowych sportów dodanych do programu sportowego LA28, dołączający do baseballu/softballu, krykieta, futbolu flagowego i squasha.

Droga do Reprezentacji Polski może być w przypadku lakrosa dużo szybsza, niż w innych dyscyplinach sportu

– mówi Mikołaj Śmigiel, trener Kosynierów Wrocław.

Lakros wciąż jest dość niszowy, więc statystycznie kandydat ma do „pokonania” mniejszą liczbę konkurentów. Wiadomo – łatwo nie jest, a zawodnicy występujący w biało-czerwonych koszulkach, to wciąż kilkunastu naprawdę najlepszych graczy w kraju! Na pewno jednak istnieje szansa, że dzisiejszy nastolatek, po naprawdę ciężko przepracowanych czterech latach treningów, mógłby występować w kwalifikacjach do Igrzysk w szerokim składzie Reprezentacji

– dodaje Mikołaj.

Kosynierzy szukają nowych zawodników

Wrocławskie „Kosy” wciąż szukają na nowych zawodników. W tym momencie najlepszy polski klub lakrosowy (10 tytułów Mistrza Polski oraz Puchar Polski) posiada aż pięć sekcji: seniorską, młodzieżową i 3 juniorskie! Jedyne wymagania to brak przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania sportu, wypełnienie formularza, oraz strój sportowy i obuwie zmienne podczas treningu.

Sekcja seniorska trenuje w poniedziałki i środy od 20:30 do 22:00 na boisku P5 AWF Wrocław. Młodzież licealna i z klas 7-8 szkół podstawowych (sekcja młodzieżowa) trenuje na boisku B na Polach Marsowych (AWF Wrocław, wjazd od Paderewskiego) w poniedziałki (w godzinach 17:00-18:30) i w środy (w godzinach 18:00-19:30).

Sekcje dla uczniów szkół mają aż trzy lokalizacje treningów:

  • na Pilczycach (na boisku przy ulicy Lotniczej 72 we wtorki i czwartki w godzinach 17:30-18:30)
  • na Ołbinie (w Szkole Podstawowej 84 przy Górnickiego 20 we wtorki i czwartki w godzinach 17:30-18:30)
  • na Ołtaszynie (na boisku przy ulicy Wojszyckiej 1 we wtorki i piątki w godzinach 18:00 – 19:00).

Więcej szczegółów dotyczących rekrutacji znajdziecie TUTAJ

/fot. Marek Stor shutterlax/Kosynierzy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2023