Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Miasto nie chce zabudowanych ogródków piwnych. Ostry protest restauratorów: „To dzięki nam Rynek żyje”

Facebook

„Miasto chce nas narazić na wielomilionowe straty i odstraszyć naszych klientów” – mówią restauratorzy z Rynku. „Na Rynku dzieje się nie do końca dobrze i chcemy to razem z wami naprawić” – odpowiadają zaskoczeni urzędnicy. Chodzi o ogródki gastronomiczne. Afera wybuchła po rozesłaniu przez magistrat pisma do właścicieli lokali.

Miasto nie chce, by były one obudowywane przeszklonymi ścianami, jak było to do tej pory:

– mówi miejska konserwator zabytków Agata Chmielowska. Prezes stowarzyszenia „Nasz Rynek” i właściciel restauracji PRL Andrzej Dobek nie kryje oburzenia:

– kilkudziesięciu restauratorów spotkało się wczoraj (30.01), by wspólnie wystąpić przeciwko zamiarom miejskiej konserwator. Jak tłumaczą, szklane ściany wokół ogródków to – w naszym zmieniającym się klimacie – konieczność. Bo nie ma  już prawdziwej zimy, ani prawdziwego polskiego lata. Mówi Leszek Wójcik z restauracji La Scala:

– dodaje Andrzej Dobek. Konserwator odpowiada, że przyjęta przez restauratorów forma ogródków jest nie do przyjęcia.

 

„To nie są ogródki, tylko rozbudowy kubaturowe – zamknięte boksy, przez które nie da się obejrzeć elewacji budynków”:

Restauratorzy widzą to zupełnie inaczej – twierdzą, że to rzucanie im kłód pod nogi. Na zakazie stawiania ścian, według nich, stracić mają nie tylko oni, lecz i miasto – bo mniej klientów w restauracjach to mniej spacerowiczów w Rynku. Agata Chmielowska nie podziela tej argumentacji:

– ripostuje Leszek Wójcik.  Restauratorzy skupieni w stowarzyszeniu „Nasz Rynek” zamierzają wytoczyć ciężkie działa – zażądają odwołania konserwator zabytków ze stanowiska.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023