Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Szpada Szermierza z pl. Uniwersyteckiego i zdjęcie nestora fotografii na aukcjach WOŚP

Facebook

Szpada Szermierza, często kradziony element fontanny z placu Uniwersyteckiego, i zdjęcie nestora polskiej fotografii Stefana Arczyńskiego z 1954 r. to niektóre z przedmiotów przekazanych we Wrocławiu na aukcje WOŚP.

Pochodząca z początku XIX w. fontanna Szermierz to jeden z bardziej rozpoznawalnych obiektów architektonicznych stolicy Dolnego Śląska. Szermierz trzyma w dłoni szpadę, która ginie średnio kilka razy w roku. Teraz można ją zdobyć legalnie, bo Uniwersytet Wrocławski wystawił ją na aukcję WOŚP.

Wrocławska uczelnia proponuje też m.in. licytację udziału w nagraniu programu „Słownik polsko@polski” z prof. Janem Miodkiem czy uczestnictwo w zajęciach w wirtualnej sali zbrodni, gdzie studenci uczą się szukać i zabezpieczać ślady kryminalistyczne.

WOŚP można również wesprzeć, uczestnicząc w licytacji zdjęcia z 1954 r. autorstwa nestora polskiej fotografii Stefana Arczyńskiego (1916-2022). Zdjęcie przedstawiające widok na Ostrów Tumski i gotycką archikatedrę św. Jana Chrzciciela wystawił na aukcję przewodniczący Rady Miasta Wrocławia Sergiusz Kmiecik.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk przekazał na aukcję przejażdżkę rowerową w swoim towarzystwie po stolicy Dolnego Śląska, zwieńczoną kolacją i zwiedzaniem Hali Stulecia.

źródło: PAP

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj