Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

„Nasz klient nie chciał nikogo zabić”. Wkrótce wyrok w sprawie wrocławskiego bombera

Facebook

„Nasz klient nie chciał nikogo zabić, a tylko nastraszyć i wymusić pieniądze” – mówili w mowie końcowej obrońcy mężczyzny, który 1,5 roku temu podłożył ładunek wybuchowy w autobusie 145. W Sądzie Okręgowym odbyła się jedna z ostatnich rozpraw Pawła R., wrocławskiego bombera.

Adwokat byłego studenta chemii prosił o najniższy możliwy wymiar kary argumentując, że mężczyzna nie jest terrorystą – jak stara się to przedstawić prokuratura:

– mówi mecenas Paweł Wójcik. Nie zgadza się z tym oskarżyciel, którzy już tydzień temu – na poprzedniej rozprawie – zażądał dla Pawła R. 25 lat pozbawienia wolności:

– mówi prok. Tomasz Krzesiewicz.

 

Obrońcy zarzucają oskarżycielom nierzetelność. Ich zdaniem przeprowadzony eksperyment polegający na wysadzeniu na poligonie autobusu podobnego do tego, w którym ładunek zostawił Paweł R. nie jest miarodajny, a miał tylko wywołać złe emocje. „Nie przesądza to w żaden sposób, że oskarżony chciał zabić jadących autobusem ludzi”, twierdzi adw. Wójcik

– uważa prok. Krzesiewicz. Wyrok ma zapaść za dwa tygodnie – w środę, 8 listopada. Teoretycznie Pawłowi R. może grozić nawet dożywocie. Sąd, jeśli zechce, może jednak zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary – przez to, że mężczyzna nie był w pełni poczytalny, gdy popełniał przestępstwo.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj