Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nie daj się chorobie! Trwa akcja bezpłatnych profilaktycznych badań dla mieszkańców powiatu wrocławskiego [artykuł sponsorowany]

Facebook

Lepiej zapobiegać niż leczyć! W związku z tym, władze Powiatu Wrocławskiego zachęcają mieszkańców do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych, dotyczących wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi oraz chorób odkleszczowych (boreliozy). Oba programy będą realizowane do 2025 roku, ale warto zgłosić się już dziś. Jak wziąć udział w badaniach? Szczegóły podajemy poniżej.

/materiały prasowe/Powiat Wrocławski

Ta informacja z pewnością ucieszy wszystkich tych, dla których zdrowie jest wartością nadrzędną! Powiat Wrocławski organizuje w pełni bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców. Aby móc wziąć w nich udział trzeba spełnić kilka warunków. Wszystkie niezbędne informacje podajemy poniżej.

Oto programy profilaktyczne, które będą realizowane w przeciągu najbliższych trzech lat!

Rusz głową – idź na badania

Dokładnie 16 października 2023 r. rozpoczęła się realizacja bezpłatnego programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki chorób i wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi dla mieszkańców Powiatu Wrocławskiego na lata 2023–2025.

Nowotwory głowy i szyi to zbiorcza nazwa nowotworów występujących w obszarze twarzy, jamy ustnej, gardła, krtani, tarczycy, ślinianek, nosa, zatok nosowych i skóry w tym rejonie. Mogą być zarówno łagodne jak i złośliwe, wymagające różnych metod leczenia takich jak chirurgia, radioterapia czy chemioterapia. Profilaktyka obejmuje regularne badania oraz unikanie czynników ryzyka, takich jak palenie tytoniu i spożywanie nadmiernej ilości alkoholu.

Rekrutacja i kwalifikacja do programu:

  • Program skierowany jest do mieszkańców powiatu wrocławskiego w wieku 40-65 lat
  • Zakwalifikowanie uczestników z grupy wysokiego ryzyka (wieloletnie palenie, nadużywanie alkoholu, wysokie zagrożenie zakażeniem HPV, aktywność zawodowa związana z ekspozycją na szkodliwe substancje lub pyły zawiesinowe, występowanie przez ponad 3 tygodnie objawów niezwiązanych z infekcją górnych dróg oddechowych).
  • Świadczenia medyczne zapewniane uczestnikom zakwalifikowanym do Programu: Konsultacja diagnostyczno-terapeutyczna: LARYNGOLOGICZNA konsultacja lekarska i badanie USG.

Więcej informacji o programie pod numerem:

  •   800 808 006 (Połączenie jest BEZPŁATNE) oraz 731 541 455 (Opłata za połączenie wg planu taryfowego).

W 2023 roku badania realizowane są w Dolnośląskim Centrum Medycznym – Przygodnia Dolmed we Wrocławiu, przy ul. Legnickiej.

Borelioza: zbadaj się, bo warto!

Kolejny program jest dostępny dla mieszkańców już od 2 października 2023 roku. Podobnie jak program „Rusz głową – idź na badania” będzie realizowany do 2025 roku.

Borelioza jest najczęstszą chorobą przenoszoną przez kleszcze w Europie i Ameryce Północnej. W Polsce z roku na rok wzrasta liczba zachorowań. Chociaż borelioza w początkowej fazie jest łatwa do wyleczenia, opóźnienie w diagnozowaniu może prowadzić do poważnych powikłań. Są to chociażby problemy neurologiczne, bóle stawów czy problemy z sercem.

Rekrutacja i kwalifikacja do programu:

  • Program skierowany jest do wszystkich mieszkańców powiatu wrocławskiego.
  • Zakwalifikowanie uczestników z grupy wysokiego ryzyka z powiatu wrocławskiego, w tym tych, którzy zostali ukłuci przez kleszcza, ale nie przeszli badań.

W 2023 r. kwalifikację medyczną przeprowadza personel sieci NZOZ Twój Lekarz realizującej program.

Więcej informacji o programie pod numerem: 71 311 12 36 wew. 03 lub osobiście w 12 placówkach NZOZ Twój Lekarz.

Wszystkie informacje związane z programami profilaktycznymi znajdziecie także na stronie TUTAJ 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj