Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Niezwykłe znalezisko w Głuszycy koło Wałbrzycha

Facebook

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się tam prace związane z wydobyciem armaty z czasów II wojny światowej. Według badań, które przeprowadziła Fundacja Poszukiwań Historycznych, ma się ona znajdować pod miejscowym boiskiem piłkarskim.

Fundacja ma już wszystkie pozwolenia na wykopy, odkrywcy muszą jednak poczekać aż na boisku zakończy się sezon piłkarski.

Pod boiskiem piłkarskim w Głuszycy może być zakopana armata z czasów II wojny światowej. Tak wynika z badań, które na miejscu przeprowadziła Fundacja Poszukiwań Historycznych. Jak tłumaczy jeden z poszukiwaczy, Marcin Kozłowski, teren został sprawdzony za pomocą magnetometru, który potwierdził, że jest tam ukryty metalowy obiekt długi na 4 metry.

– poszukiwacze mają już zgodę na wykopy, te jednak będą mogły ruszyć dopiero po zakończeniu sezonu piłkarskiego. Zdaniem Kozłowskiego działo miało znajdować się w miejscu obecnego boiska do początku 50 roku, po tym czasie po prostu zostało zakopane. Członkowie Fundacji Poszukiwań Historycznych mają niemalże 100tu procentową pewność, że znajdą w tym miejscu armatę.

Pierwsze wykopy na terenie obiektu, przeprowadzone zostały blisko trzy miesiące temu, wtedy poszukiwaczom udało się natrafić na kilka drobniejszych pamiątek pochodzących z  II wojny światowej min maski przeciwgazowe. Jeśli poszukiwacze znajdą działo, trafi ono do pobliskiego Muzeum Osówka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022