StartWiadomości

Niezwykłe znalezisko w Głuszycy koło Wałbrzycha

Fundacja ma już wszystkie pozwolenia na wykopy, odkrywcy muszą jednak poczekać aż na boisku zakończy się sezon piłkarski.

Pod boiskiem piłkarskim w Głuszycy może być zakopana armata z czasów II wojny światowej. Tak wynika z badań, które na miejscu przeprowadziła Fundacja Poszukiwań Historycznych. Jak tłumaczy jeden z poszukiwaczy, Marcin Kozłowski, teren został sprawdzony za pomocą magnetometru, który potwierdził, że jest tam ukryty metalowy obiekt długi na 4 metry.

– poszukiwacze mają już zgodę na wykopy, te jednak będą mogły ruszyć dopiero po zakończeniu sezonu piłkarskiego. Zdaniem Kozłowskiego działo miało znajdować się w miejscu obecnego boiska do początku 50 roku, po tym czasie po prostu zostało zakopane. Członkowie Fundacji Poszukiwań Historycznych mają niemalże 100tu procentową pewność, że znajdą w tym miejscu armatę.

Pierwsze wykopy na terenie obiektu, przeprowadzone zostały blisko trzy miesiące temu, wtedy poszukiwaczom udało się natrafić na kilka drobniejszych pamiątek pochodzących z  II wojny światowej min maski przeciwgazowe. Jeśli poszukiwacze znajdą działo, trafi ono do pobliskiego Muzeum Osówka.

Zostaw komentarz