Radio Gra Wrocław

„Od piłkarza do gwiazdy futbolu amerykańskiego”. Drużyna Panhters Wrocław szuka nowych zawodników

3 grudnia na Stadionie Olimpijskim odbędzie się wydarzenie organizowane przez drużynę Panthers Wrocław wraz z Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej i marką Tarczyński. Jego celem będzie wyłonienie zawodnika, który wesprze zespół na pozycji kickera. Najlepszy kopacz otrzyma 5 000 zł.

/informacja prasowa

Mimo że sezon rozpocznie się dopiero w przyszłym roku, drużyna z Wrocławia już teraz rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu i aktywnie szuka nowych zawodników wśród piłkarzy.

Dlaczego wybór zostanie dokonany wśród piłkarzy?

W Europie futbol amerykański wciąż uchodzi za niszową dyscyplinę – w przeciwieństwie do piłki nożnej, w którą gra niemal każdy. W samym Wrocławiu i jego okolicach jest wiele lig piłkarskich i jeszcze więcej drużyn. Przynajmniej w jednej z nich – w co głęboko wierzę – na co dzień biega futbolowy talent, który mógłby zasilić naszą drużynę i wspomóc nas w walce na europejskich boiskach. Dlatego wspólnie z Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej i naszym sponsorem – firmą Tarczyński, zdecydowaliśmy się na organizację innowacyjnego w skali Europy wydarzenia, które spośród lokalnych zawodników, pozwoli nam odkryć przyszłą gwiazdę futbolu amerykańskiego – mówi Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

Na czym polega rola kickera?

Rola kickera polega m.in. na wykopie piłki tak daleko, jak tylko jest to możliwe, przy jednoczesnym utrzymaniu jej w granicach pola gry, jak najbliżej linii bocznej. Oprócz tego kopacz musi również celnie uderzać w kierunku bramki. Dlatego idealny zawodnik musi łączyć w sobie dwie cechy – siłę uderzenia oraz precyzję. Tego będziemy szukać wśród piłkarzy, którzy pojawią się na Stadionie Olimpijskim – wyjaśnia Jakub Samel.

Kto oceni zawodników?

Piłkarze lokalnych drużyn sprawdzą się, kopiąc piłkę w 3 różnych konfiguracjach, a ich umiejętności ocenią: Michał Latoś (Prezes Panthers Wrocław), Jakub Samel (Dyrektor Sportowy Panthers Wrocław), Dariusz Ankiewicz (Manager Drużyny i asystent trenera) oraz Andrzej Padewski (Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej).

Zawodnicy, którzy są zainteresowani wzięciem udziału, muszą mieć:

  • Ukończone 18 lat
  • Na ich koncie nie może być wcześniejszych występów w drużynie futbolu amerykańskiego

Spośród wszystkich uczestników zostanie wybrana najlepsza „dziesiątka”, która otrzyma zestawy ufundowane przez firmę Tarczyński. Najlepszy piłkarz dostanie dodatkowo nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie pantherswroclaw.com

fot. FB Panthers Wrocław
fot. FB Panthers Wrocław