Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zarzuty dla organizatora fałszywej zbiórki

Facebook

Zarzut wyłudzenia ponad pół miliona złotych na szkodę ponad 6 i pół tysiąca osób usłyszał Michał S., organizator fałszywej zbiórki pieniędzy na leczenie chorego Antosia. Pieniądze zbierane były w internecie. Mężczyzna przyznał się do winy i wyjaśnił, że od samego początku chciał w ten sposób zdobyć pieniądze dla siebie – na spłatę długów, bieżące wydatki, kupno rowerów i sprzętu elektronicznego. Dodał, że ciągnął akcję, bo było to silniejsze od niego. Dziś prokuratura złoży do sądu wniosek o tymczasowy areszt 23 latka.

Postępowanie prowadzą śledczy z prokuratury okręgowej we Wrocławiu oraz funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Sprawą zajęto się z urzędu na podstawie doniesień medialnych. Po przyjęciu zawiadomienia od przedstawiciela portalu wszczęto śledztwo w sprawie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielu osób fizycznych, poprzez wprowadzenie ich w błąd co do autentyczności akcji charytatywnej polegającej na zbieraniu środków pieniężnych w postaci dobrowolnych wpłat na rzecz pomocy dla chorego na nowotwór oczu dziecka. Straty oszacowano na co najmniej dwieście tysięcy złotych.

Z ustaleń śledczych wynika, że w Polsce istnieje dziecko o podanym imieniu i nazwisku. Zgadza się także podany rok i miesiąc urodzenia. Dziecko jest jednak zdrowe, a jego rodzice nigdy nie prosili o pomoc.

Zatrzymany wczoraj mężczyzna zostanie dziś przesłuchany.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj