Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Parada autobusów przejedzie przez Wrocław. Wielkie otwarcie wiaduktu TAT

Facebook

W piątek, 21 lipca, odbędzie się uroczyste otwarcie wiaduktu na Trasie Autobusowo-Tramwajowej przez Nowy Dwór. Wydarzeniu towarzyszyć będą atrakcje, między innymi parada autobusów oraz wystawa komunikacyjna.

/materiały prasowe./MPK Wrocław/

Nową trasą autobusy mają pojechać już 22 lipca. Koszt całej inwestycji szacowany jest na 390 mln zł. Z czego ponad 182 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

To kluczowy projekt, umożliwiający bardziej efektywny i płynny przepływ komunikacji miejskiej, a także ważny krok w rozwoju infrastruktury transportowej we Wrocławiu

– czytamy w komunikacie MPK Wrocław.

Trasa Autobusowo Tramwajowa

Na TAT składać się będą kilometry nowych torów tramwajowych i trakcji, ale także przystanki, chodniki, kanalizacja i odwodnienia, przebudowana jezdnia, sieci podziemne, zieleń, stacja prostownikowa, pętla, przejścia i ścieżki rowerowe oraz dwa wiadukty. Z okazji uroczystego otwarcia jednego z nich, wiaduktu na wysokości ul. Robotniczej, MPK Wrocław przygotowało kilka wyjątkowych atrakcji.

/materiały prasowe./MPK Wrocław/

Wydarzenie towarzyszące inauguracji odcinka przebiegającej przez wiadukt trasy w ramach TAT rozpocznie się o godz. 17 na placu Wolności przy Narodowym Forum Muzyki. Wrocławskie MPK na miejscu zaprezentuje uczestnikom autobusy – zarówno te nowoczesne, jak i historyczne. Ponadto, zgromadzeni dowiedzą się więcej na temat inwestycji, a także będą mogli m.in. podziwiać wystawę komunikacyjną czy, dzięki Klubowi Sympatyków Transportu Miejskiego, poznać historię i wiele ciekawostek dotyczących taboru autobusowego we Wrocławiu.

Parada autobusowa

O godz. 18 z placu Wolności w kierunku wiaduktu na TAT wyruszy parada autobusów. Po przyjeździe na miejsce, uczestnicy będą mieli wyjątkową okazję wykonać pamiątkowe zdjęcia i stanąć na nowo powstałym wiadukcie, bowiem po otwarciu odcinka, na miejscu nie będzie możliwy ruch pieszych. Będzie to także znakomita okazja dla mieszkańców i miłośników komunikacji miejskiej, aby przyjrzeć się bliżej zarówno przeszłości, jak i przyszłości transportu we Wrocławiu.

/materiały prasowe./MPK Wrocław/

Uroczysty przejazd to nie tylko chwila radości z zakończenia ważnego etapu prac, ale także podziękowanie dla społeczności za wsparcie inwestycji. To również możliwość zobaczenia, jak dążenie do nowoczesnego i zrównoważonego transportu staje się rzeczywistością w stolicy Dolnego Śląska, jako, że w paradzie, u boku zabytkowych pojazdów, pojedzie także najnowocześniejszy tabor wrocławskiego MPK. Wśród nich znajdzie się planowo również nowy autobus elektryczny, który już niedługo dołączy do floty, wprowadzając bardziej ekologiczne rozwiązania w dziedzinie komunikacji miejskiej. Zgodnie z planem około godz. 19:30 uczestnicy wydarzenia wrócą na plac Wolności

– czytamy w komunikacie MPK Wrocław.

/materiały prasowe./MPK Wrocław/

Udział w wydarzeniu możliwy jest za okazaniem zaproszenia, które można odebrać m.in. w Biurach Obsługi Pasażera MPK przy ul. Świeradowskiej 22 oraz alei Kromera 21a.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023