Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

„Piękny Wrocław to zabytki”. Protest przed Muzeum Architektury

Facebook

Zachowanie zabytkowego elewatora przy ul. Rychtalskiej i odwołanie miejskiej konserwator zabytków, Katarzyny Hawrylak-Brzezowskiej, to postulaty demonstrantów, którzy w środę (11.05) po południu zebrali się przed biurem urzędniczki mieszczącym się w Muzeum Architektury.

Protestujący przynieśli ze sobą nekrologi, na których wypisali historyczne nazwy obiektów wyburzonych w ostatnich 25 latach.

– wyjaśniał organizator demonstracji, Paweł Górecki. Choć to bierność w sprawie rozbiórki zabytkowego elewatora przelała czarę goryczy, to protestującym nie chodzi o zachowanie tylko tego jednego obiektu:

– komentował Patryk Drygała, pasjonat architektury i zarazem jeden z najmłodszych licencjonowanych miejskich przewodników. Większej przejrzystości w działaniu konserwatora zabytków domagają się też społecznicy. Przemysław Filar z Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia oczekuje szczegółowych informacji na temat ważnych historycznych obiektów – w tym m.in. nadbudowy kamienicy przy ul. Ruskiej. Aktywiści wystąpili o dokumenty dotyczących tej i innych kontrowersyjnych decyzji. Bardziej jednak niż za szybkimi zmianami personalnymi opowiadają się za bardziej długofalowymi zmianami:

– mówił Przemysław Filar. A protestowi przy biurze Miejskiej Konserwator Zabytków przyglądał się Damian Zdancewicz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj