Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Porozumienia ws. sporu zbiorowego w Porcie Lotniczym Wrocław

Facebook

Zarząd Portu Lotniczego Wrocław porozumiał się ze związkami zawodowymi i tym samym zakończył trwający od 1 lipca tego roku spór zbiorowy na wrocławskim lotnisku.

fot. mat. prasowe Port Lotniczy Wrocław
  • W wyniku porozumienia wszyscy pracownicy lotniska otrzymają dodatek frekwencyjny w wysokości 400 zł brutto miesięcznie z wyrównaniem od lipca tego roku. Od stycznia 2023 roku premia zostanie również włączona do wynagrodzenia podstawowego pracowników lotniska.
  • Dodatek frekwencyjny dostaną również ci pracownicy, którzy premię otrzymali już wcześniej m.in. Straż Ochrony Lotniska i Lotniskowa Straż Pożarna.
  • W porozumieniu ze związkami zawodowymi, władze Portu Lotniczego Wrocław zobowiązały się do wypłacenia pracownikom premii uznaniowej za IV kwartał tego roku pod warunkiem osiągnięcia przez spółkę dodatniego wyniku finansowego za rok 2022.

Podpisane porozumienie sankcjonuje rozmowy dotyczące podwyżki płac dla pracowników Portu Lotniczego, a także gwarantuje wolę dalszej współpracy zarządu ze związkami. To dla nas jedna z najistotniejszych kwestii w obszarze zarządzania lotniskiem, ponieważ jego siłę stanowią ludzie i chcemy, aby czuli się doceniani za swoją ciężką pracę. Dziękuję obu związkom zaangażowanym w negocjacje, a także panu Kazimierzowi Kimso, przewodniczącemu Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ “Solidarność”, który odegrał ważną rolę podczas ostatniego etapu negocjacji, za konstruktywne rozmowy i dobrą współpracę.

– mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław, który wraz z wiceprezesem Przemysławem Myszakowskim sygnował porozumienie ze strony lotniska.

Najistotniejszym elementem negocjacji było dla nas włączenie premii frekwencyjnej do wynagrodzenia zasadniczego, co dzięki determinacji K.Z. Solidarność nastąpi automatycznie od nowego roku. To dobre wiadomości dla pracowników lotniska.

– mówi Henryk Zajączkowski, przewodniczący K.Z. Solidarność.

Dzięki staraniom Zawodowego Związku Pracowników Portu Lotniczego udało się wyasygnować dodatek frekwencyjny dla pracowników lotniska za ich intensywną pracę w sezonie letnim. Cieszy również fakt, że negocjacje z zarządem otworzyły drogę do dalszych rozmów na temat wzrostu płac.

– podkreśla Grzegorz Wasąg, przewodniczący ZZPPL.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj