Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Policyjne patrole na sudeckich stokach

Facebook

Na sudeckich stokach narciarskich, od początku sezonu, można spotkać policyjne patrole. Mundurowi apelując o rozwagę i bezpieczeństwo na stokach, wskazują na kary grożące za jazdę na nartach pod wpływem alkoholu czy narkotyków.

Policjantów na nartach spotkać można w powiecie kłodzkim na stokach Czarnej Góry, Zieleńca i Sokolca oraz na karkonoskich nartostradach – m.in. w Karpaczu.

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku podinsp. Wioletta Martuszewska wskazała, że podstawowym zadaniem funkcjonariuszy na szlakach i nartostradach są działania prewencyjne związane z czuwaniem nad bezpieczeństwem turystów.

„Funkcjonariusze zwracają uwagę na sprzęt, który narciarzom zdarza się pozostawić bez opieki, a także na osoby podejrzanie się zachowujące”

– powiedziała Martuszewska.

Policjantka przypomniała przy tym, że dzieci i młodzież do 16. roku życia mają obowiązek jazdy na nartach i deskach snowboardowych w kaskach ochronnych, a odpowiedzialność za nie na stoku ponoszą rodzice lub opiekunowie.

Martuszewska dodał też, że zgodnie z obowiązującymi przepisami narciarzom, którzy wejdą na stok pod wpływem alkoholu bądź narkotyków, grozi grzywna.

„Zarządzający terenem narciarskim może również zakazać wstępu albo nakazać opuszczenie trasy osobie, której zachowanie wyraźnie wskazuje, że jest nietrzeźwa lub odurzona narkotykami”

– wskazała rzeczniczka.

Podinspektor Edyta Bagrowska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze poinformował, że patrole narciarskie wzorem lat ubiegłych pełnią służbę na stokach głównie w weekendy oraz w okresach świątecznych, gdy jest większy ruchu turystyczny. W okresie ferii policjanci będą obecni na stokach również w dni powszednie.

„Policjanci nie tylko czuwają nad bezpieczeństwem narciarzy, ale również pomagają ratownikom GOPR w udzielaniu pierwszej pomocy”

– dodała Bagrowska.

żródło: PAP

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024