Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Kolejny transport pomocy humanitarnej wyjechał z Wrocławia

Facebook

Samorząd Województwa Dolnośląskiego jest w stałym kontakcie z partnerskimi regionami w Ukrainie oraz z Konsulatem Generalnym Ukrainy we Wrocławiu. To odpowiedź na apel o udzielenie pomocy humanitarnej dla terenów objętych wojną i osób wyzwolonych z okupacji rosyjskiej.

Pomoc potrzebna jest również w szpitalach polowych oraz ośrodkach dla uchodźców.

Bardzo cenimy tę pomoc, jest ona niezwykle ważna dla Ukrainy. Wojna trwa cały czas, Ukraina krok po kroku idzie do przodu, ale codziennie giną ludzi, inni są ranni i wymagają pomocy. Dzięki takim inicjatywom jak ta Ukraina wygrywa tę wojnę. Jeszcze raz dziękuję za wsparcie – mówi Jurij Tokar, Konsul Generalny Ukrainy we Wrocławiu.

/informacja prasowa

W październiku Przewodniczący Rady Obwodowej partnerskiego Obwodu Dniepropietrowskiego w oficjalnym piśmie zwrócił się z prośbą o udzielenie pomocy humanitarnej.

W tym tygodniu jako delegacja Sejmiku byliśmy w Ukrainie w miejscach gdzie ten transport trafi. Na własne oczy widzieliśmy jak bardzo ta pomoc jest potrzebna. Bylem w szpitalach w obwodach, które są zapleczem frontu i wiem co oznacza ta pomoc dla rannych żołnierzy i cywilów. Wiemy, że Ukraina wygra tę wojnę, ale możliwe to będzie jeśli nadal będziemy ją mocno wspierać. My zamierzamy tę pomoc oferować, w przyszłorocznym budżecie, który właśnie konstruujemy, środki na tą pomoc na pewno się znajdą – dodaje wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

/informacja prasowa

Samorząd województwa, razem z Dolnośląskim Centrum Medycznym Dolmed S.A. zorganizował wysyłkę środków medycznych oraz medycznego sprzętu o  łącznej wartości miliona złotych. Zakup został sfinansowany ze środków budżetu województwa, przez Dolnośląskie Centrum Medyczne Dolmed S.A. Odbiorcą transportu pomocy humanitarnej są wojskowe służby medyczne stacjonujące na terenie Ukrainy, miasto Krzywy Róg oraz jednostki wojskowe Sił Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych Ukrainy.

/informacja prasowa

Załadowany transport z pomocą humanitarną wyruszył z Wrocławia, gdzie zostanie przewieziony bezpośrednio do wybranych punktów medycznych na terenie Ukrainy.

/informacja prasowa

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 marca 2023