Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Poznaliśmy nazwisko nowego prezesa TBS Wrocław

Facebook

Znamy nazwisko nowego prezesa TBS Wrocław. To Wojciech Adamski, który jako przewodniczący Rady Nadzorczej spółki w ostatnich tygodniach tymczasowo pełnił obowiązki prezesa. W związku z tym zmiany zajdą również na stanowisku dyrektora Centrum Zarządzania Kryzysowego.

/materiały prasowe/UMW/na zdjęciu Wojciech Adamski/

Towarzystwo Budownictwa Społecznego we Wrocławiu, to spółka miejska, która zajmuje się budową mieszkań przeznaczonych na wynajem. W swoich zasobach posiada 100 budynków, 4133 lokale mieszkalne oraz 48 lokali użytkowych.

Wojciech Adamski, który jako przewodniczący Rady Nadzorczej TBS Wrocław tymczasowo pełnił obowiązki prezesa spółki, bardzo dobrze realizował powierzone mu zadania i wykazywał przy tym jednomyślną wizję rozwoju nakreśloną przez jej właściciela. Dlatego, mając głównie na uwadze jego dotychczasowe doświadczenie i kompetencje, podjęliśmy decyzję, że to właśnie on nadal będzie pełnił funkcję prezesa Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Zdecydowanie wierzymy, że mieszkańcy naszych zasobów pozytywnie odczują efekty jego ciężkiej pracy

– mówi Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.

Kim jest nowy prezes?

Wojciech Adamski to absolwent Politechniki Wrocławskiej (Wydział Informatyki i Zarządzania), Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Prawa i Administracji) oraz Szkoły Głównej Straży Pożarnej (Zarządzanie w stanach kryzysowych). A także były wiceprezydent Wrocławia (odpowiedzialny za mieszkania komunalne, bezpieczeństwo miasta i gospodarkę odpadami) i były komendant wojewódzkiej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Od stycznia 2019 roku był dyrektorem Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Wojciech Adamski funkcje nowego prezesa TBS Wrocław przejmie dzisiaj, dlatego też z początkiem przyszłego miesiąca jego obowiązki w CZK przejmie dotychczasowy wicedyrektor Bartłomiej Bajak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj