Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Przyszłość zaczyna się teraz – studiuj na PWr

Facebook

Od soboty, 15 maja, rozpoczyna letni nabór na studia I stopnia na Politechnice Wrocławskiej. Punktualnie o godzinie 10 uruchomiona zostanie możliwość rejestracji w systemie rekrutacyjnym. Na kandydatów czeka ponad 7 tysięcy miejsc, 52 kierunki studiów, w tym cztery w języku angielskim. Są też cztery nowości!

– W sumie na pierwszym stopniu studiów przygotowaliśmy dokładnie 7248 miejsc – mówi Anetta Stypułkowska, kierownik Działu Rekrutacji PWr. – W naszej ofercie są też kierunki na II stopniu studiów oraz możliwość wybrania nauki niestacjonarnej. To dodatkowe tysiąc miejsc i nauka głównie w języku angielskim.

Nabór potrwa do 7 lipca. Wyniki kwalifikacji ogłosimy dwa dni później. Jednak już 20 lipca wystartuje drugi nabór, a dla tych, którzy będą poprawiali oceny z matury, przygotowaliśmy także trzecią rekrutację – wystartuje ona 6 września.

– Przypominany, że sytuacja wygląda trochę inaczej dla osób chcących studiować architekturę – tutaj rejestracja kończy się już 15 czerwca – zaznacza Anetta Stypułkowska. – Z uwagi na wciąż niepewną sytuację epidemiczną egzamin z rysunku przeprowadzimy online.

Więcej informacji w zakładce REKRUTACJA

Nowości do czwartej potęgi

Bogata oferta Politechniki Wrocławskiej w tym roku powiększyła się o cztery nowe kierunki: informatyczne systemy automatyki, inteligentną elektronikę, elektromobilność oraz geoinformatykę.

O tym, jak projektuje się nowoczesne urządzenia i systemy, które same potrafią zbierać dane, przetwarzać je, analizować i przesyłać do użytkownika od teraz będzie się można nauczyć na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. – Absolwenci kierunku inteligentna elektronika będą specjalistami swobodnie poruszającymi się jednocześnie w obszarze elektroniki, sensoryki, technologii informacyjnych oraz aplikacji mobilnych – mówi Anetta Stypułkowska z Działu Rekrutacji. Pod hasłem inteligentna elektronika (smart electronics) kryją się nie tylko smart devices jak telefon, zegarek czy telewizor, ale też smart car, smart home, smart cities czy szeroko rozumiany Przemysł 4.0.

Dlaczego w ogóle warto studiować informatykę? – Ponieważ technologie informatyczne są dziś obecne w każdej dziedzinie życia i ich dalszego rozwoju nie da się już zatrzymać – wyjaśnia Anetta Stypułkowska z Działu Rekrutacji. Szansę na to, by dobrze poznać cyfrowy świat dają studia na kierunku informatyczne systemy automatyki. Został on utworzony w odpowiedzi na ciągle rosnące zapotrzebowanie w przemyśle na specjalistów od nowych technologii informatycznych i ich zastosowań w automatyce. Program studiów obejmuje zajęcia podstawowe i praktyczne, które zostały podzielone na przedmioty obowiązkowe i wybieralne specjalności.

Elektromobilność to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu motoryzacyjnego. M.in. o pojazdach elektrycznych i hybrydowych będziemy uczyć chętnych na Wydziale Elektrycznym PWr. – Jeśli interesujecie się układami elektronicznymi i energoelektronicznymi, napędami, systemami magazynowania i przetwarzania energii stosowanymi w tego typu pojazdach oraz całą infrastrukturą zasilania i przetwarzania energii elektrycznej, to mamy coś dla was – zapewnia Anetta Stypułkowska. – Nauka na kierunku elektromombilność przeznaczona jest bowiem dla wszystkich pasjonatów nowoczesnych technologii wykorzystywanych w pojazdach elektrycznych i hybrydowych.

W branżach związanych m.in. z geologią, geodezją, geoinżynierią czy surowcami naturalnymi programiści i specjaliści od sztucznej inteligencji, którzy rozumieją specyfikę tych sektorów, są na wagę złota. – Dlatego na Politechnice Wrocławskiej uruchamiamy kierunek, na którym studenci zdobędą nie tylko solidną wiedzę i umiejętności z zakresu IT, ale także nauk o Ziemi – mówi Anetta Stypułkowska z Działu Rekrutacji. Absolwenci geoinformatyki będą orientowali się w zagadnieniach związanych z geodezją i kartografią, geologią, geofizyką, a także, w zależności od wybranej specjalności: geomechaniką, geoinżynierią lub inżynierią surowców naturalnych. Poznają nowoczesne techniki pomiarowe, będą potrafili budować modele numeryczne i wizualizować modele przestrzenne, korzystając z wirtualnej rzeczywistości.

Wszystkie informacje o ofercie Politechniki Wrocławskiej można znaleźć na naszym serwisie rekrutacyjnym.

Jak było rok temu?

W zeszłym roku (ponownie) największym zainteresowaniem wśród kandydatów cieszyły  się kierunki informatyczne. Informatykę stosowaną (zarówno w języku angielskim, jak i polskim) na Wydziale Informatyki i Zarządzania studiować chciało prawie osiem razy więcej osób niż mieliśmy wolnych miejsc. Ponad sześć osób na jedno miejsce starało się o przyjęcie na kierunki inżynieria systemów (Wydział Informatyki i Zarządzania) oraz informatyka algorytmiczna (Wydział Podstawowych Problemów Techniki). Z kolei ponad czterech kandydatów na miejsce chciało się zrekrutować na cyberbezpieczeństwo (Wydział Elektroniki) oraz zarządzanie (Wydział Informatyki i Zarządzania).

– Jeśli macie jakieś pytania czy wątpliwości – serdecznie zapraszam do kontaktu z naszym Działem Rekrutacji – zachęca Anetta Stypułkowska. – Jesteśmy dla was dostępni telefonicznie (71 320 4111), mailowo (rekrutacja@pwr.edu.pl) oraz na Facebooku (https://www.facebook.com/RekrutacjaPWr).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj