Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Robotnik kierował ruchem pod wpływem alkoholu. Miał ponad 3 promile

Facebook

Nietypowa interwencja policji w powiecie lubińskim na Dolnym Śląsku. 44-letni robotnik kierował ruchem na drodze krajowej nr 36, będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał ponad 3 promile.

/fot. dolnośląska policja/

Do policyjnej interwencji doszło w jednej z miejscowości na terenie powiatu lubińskiego.

Jak podaje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, ruchem na DK 36 kierował pracownik firmy wykonującej prace modernizacyjne, ubrany w żółtą kamizelkę.

O pijanym zawiadowcy ruchu policjanci dowiedzieli się od innego kierowcy, którego zaniepokoił zataczający się robotnik – informuje policjantka. Zgłaszającego zaniepokoiło zachowanie robotnika i jego chwiejny krok, zawłaszcza, że na tej trasie występuje duże natężenie ruchu, w tym samochodów ciężarowych – dodała.

Policjanci po przybyciu na miejsce zastali dwóch mężczyzn kierujących ruchem wahadłowo.

Jeden z nich był nietrzeźwy, poruszał się chwiejnym krokiem. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 44-letniego mieszkańca Polkowic ponad 3 promile alkoholu. Pracownik ten został natychmiast odsunięty od tych czynności, a w pracy zastąpił go trzeźwy kolega

– informuje asp. szt. Sylwia Serafin.

Jak ustalili funkcjonariusze, robotnik ten nie miał uprawnień upoważniających go do kierowania ruchem zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Dzięki czujności świadka i szybkiej reakcji funkcjonariuszy, nikomu nic się nie stało, a sprawa trafiła do sądu – podaje funkcjonariuszka.

Mężczyzna został przez mundurowych zatrzymany. Grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj