Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Rodzina pacjentki chce 2 milionów złotych odszkodowania

Facebook

Biegli z Akademii Medycznej zajmą się sprawą świdniczanki, która od ośmiu lat jest w śpiączce. Rodzina kobiety pozwała szpital Latawiec o 2 mln zł odszkodowania. Ruszył proces w tej sprawie. O co bliscy obwiniają szpital?

Rodzina oskarża szpital o niewłaściwą opiekę nad pacjentką. 45-latka, trafiła do szpitala osiem lat temu w wyniku urazu kolana. Miała przejść prosty zabieg i co do tego nikt nie ma zastrzeżeń. Problem pojawia się później, gdy w wyniku zatoru kobieta zapada w śpiączkę.

Rodzina jest przekonana, że wynika to z niewłaściwej opieki personelu szpitala. Wcześniej nie myśleli, by zgłosić sprawę do prokuratury, po latach zdecydowali dochodzić sprawiedliwości. Przed tygodniem ruszył proces cywilny przeciwko szpitalowi.

Rodzina domaga się jednorazowej wypłaty 2 mln zł odszkodowania i comiesięcznej renty w wysokości 9 tysięcy, która pomoże w opiece nad kobietą. Przedstawiciele szpitala nie zgadzają się z treścią pozwu i odpierają zarzuty.

Dokumentacja została przekazana biegłym z Akademii Medycznej, którzy teraz przystąpią do analizy. Na przyszły rok zaplanowano kolejną rozprawę.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lutego 2024