Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Rusza program „Powiat wrocławski promuje e-zdrowie”

Facebook

Rusza program „Powiat wrocławski promuje e-zdrowie”. W ramach tej inicjatywy seniorzy oraz kobiety w ciąży będą mogły skorzystać z telemedycznych badań, dzięki którym zdalnie sprawdzą stan swojego zdrowia. Więcej o programie opowie Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

fot. Starostwo Powiatowe we Wrocławiu

Z jakich badań będzie można skorzystać?

Będzie można skorzystać z wykonania pomiarów parametrów fizjologicznych organizmu przy użyciu składowych urządzeń walizki telemedycznej. Analizy i opisu zarejestrowanych zapisów parametrów wykonanych w warunkach poza placówką medyczną przy użyciu składowych urządzeń walizki telemedycznej i przesłanych zdalnie do całodobowego Centrum Analiz.

Lista pomiarów parametrów organizmu w każdej sesji:

  • 12 kanałowe EKG
  • Masa ciała
  • Ciśnienie tętnicze
  • Spirometria
  • Saturacja
  • Temperatura ciała
  • Wzrost

Pomiary parametrów życiowych przeprowadzane będą przez wykwalifikowaną kadrę medyczną. Po drugiej sesji każdy uczestnik programu otrzyma podsumowanie wykonanych pomiarów wraz z interpretacją parametrów życiowych organizmu w ciągu 48 godzin.

fot. Starostwo Powiatowe we Wrocławiu

Druga część programu skierowana jest do kobiet w ciąży. Obejmować będzie pacjentki w ciąży pojedynczej, co najmniej w 34 tygodniu ciąży, zamieszkałe na terenie powiatu wrocławskiego. Pierwszeństwo w programie mają kobiety z ciążą powikłaną na przykład z cukrzycą czy nadciśnieniem.

Co zakłada program?

„Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” zakłada między innymi: wypożyczenia przenośnego aparatu KTG, analizy i opisu zarejestrowanego zapisu usługi KTG wykonanego w warunkach domowych przy użyciu wyżej wymienionego aparatu KTG i przesłanego zdalnie do całodobowego Centrum Monitoringu Położniczego.

fot. Starostwo Powiatowe we Wrocławiu

Ten zestaw dla kobiet w ciąży jest naprawdę wyjątkowy, bo jest to urządzenie, które jest najnowocześniejszym KTG w skali światowej, mówi Grzegorz Lewandowski z firmy, która zajmie się dystrybucją potrzebnych do badań sprzętów.

Oprócz tego zapewniona będzie możliwość wykonania całodobowego badania, przez 7 dni w tygodniu, w tym również w święta oraz przeprowadzenia telemedycznego KTG przez uczestniczki programu. W przypadku niepokojących wyników badań kobiety są od razu informowane telefonicznie przez Centrum Monitoringu Położniczego o dalszych krokach postępowania. Koszt programu szacowany jest na 70 tysięcy złotych, obejmie 50 seniorów i 45 kobiet.

fot. Paulina Sznajder

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj