Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ruszyły testy VOZILLI

Facebook

Ruszyły publiczne testy VOZILLI – miejskiej wypożyczalni aut elektrycznych. Auta z charakterystycznymi oznaczeniami można zauważyć już na wrocławskich ulicach. System ruszy 4 listopada. Samochody można testować w dwa najbliższe weekendy podczas specjalnych dni otwartych. Z takiej oferty można skorzystać w różnych częściach miasta.

Okazję wykorzystał już nasz reporter. Damian Zdancewicz zaczął od założenia konta.

– wyjaśnia rzecznik prasowy Vozilli, Przemek Hortecki. Program sam wskaże nam na mapie najbliższe zaparkowane pojazdy. Damian wsiadł do jednego z kilku stojących na placu aut i wraz z jednym z pracowników operatora systemu wybrał się popołudniową przejażdżkę wokół centrum….

– przekonuje kierownik biura projektu „Vozilla”, Maciej Mazik. Ta złotówka to koszt przejażdżki z placu Solnego przez ulicę Nowy Świat do mostu Uniwersyteckiego. Dalej Damian pojechał koło Hali Targowej, Galerii Dominikańskiej i ulicą Kazimierza Wielkiego z powrotem na plac Solny. Licznik wskazał 9 złotych.

Korki będzie można jednak omijać. Buspasami i deptakami – w tym ul. Szewską, św. Jadwigi czy Ostrowem Tumskim. To wzbudza wielkie kontrowersje. Czy kierowcy będą pamiętali o tym, że tam bezwzględne pierwszeństwo mają zawsze piesi?

– zapewnia wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj. Odnosi się też on do kwestii kontrowersyjnych znaków-kopert. Miejsca zastrzeżone dla aut z wypożyczalni oznaczone są zielonym trójkątem. Resort transportu twierdzi, że takiego znaku nie ma w polskich przepisach…

Vozilla ruszy 4 listopada. Samochody można przetestować w najbliższy i następny weekend podczas specjalnych dni otwartych w różnych punktach miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj