Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Sezon rowerowy już w pełni – przed nami otwarcie kolejnych inwestycji dla miłośników jednośladów

Facebook

W różnych częściach miasta od kilku miesięcy powstają nowe trasy dla cyklistów. Najlepsze wieści mamy dla rowerzystów korzystających z ulicy Mickiewicza. Nowa trasa biegnąca od krzyżówki z ul. 9 Maja do ul. Konarskiego jest już właściwie gotowa. Trwają tam wprawdzie jeszcze odbiory, ale sama droga rowerowa jest czynna.

W jej pobliżu będą jeszcze tylko kręcić się robotnicy odpowiedzialni za zieleń w tym rejonie. Dobre nowiny przychodzą także z ul. Traugutta przy budynku ASP. Tutaj wprawdzie do wpuszczenia rowerzystów jeszcze trochę czasu minie, ale prace idą w bardzo dobrym tempie. W tym momencie robotnicy przygotowują podłoże do ułożenia podbudowy, na którą zostanie wyleją asfalt. Jak pogoda dopisze – do soboty uporają się z większością prac. Zostaną prace wykończeniowe.

Gorzej jest na ul. Kościuszki i Stawowej. Tam prace zaczęły się wprawdzie niedawno, ale już załapały opóźnienie. Firma, która je prowadzi, miała kłopoty ze swoim podwykonawcą. Sytuacja jest już jednak ponoć opanowana i drogowcy mają się uwinąć, jak obiecali, do końca maja. Urzędnicy szukają też, już po raz drugi, firmy, która zaprojektuje śluzy rowerowe i pasy wzdłuż ulic Świdnickiej, Widok, krótkiego fragmentu Szewskiej i placu Teatralnego. DO poprzedniego przetargu nikt nie stanął.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj