StartSport Wiadomości

Ślęza Wrocław nie zagra w koszykarskiej Eurolidze

Już po zdobyciu mistrzostwa Polski władze klubu zaznaczały, że Ślęza wystąpi w Eurolidze tylko pod warunkiem, że jej budżet zostanie znacząco zwiększony. Tak się jednak nie stało i we Wrocławiu postawiono na drugi pod względem prestiżu Eurocup, do którego nie trzeba będzie dopłacać i szanse na końcowy sukces będą większe. Udział w turnieju nie będzie dla Ślęzy tak męczący, bo występuje w nim mniej zespołów, a za tym idzie mniej meczów do rozegrania.

Patrząc na wyniki polskich zespołów w poprzednim sezonie Euroligi, decyzja władz wrocławskiego klubu o zrezygnowaniu z niej wydaje się słuszna. Przed rokiem nie zarobiły na niej ani Wisła Can-Pack Kraków, która wygrała 5 na 14 spotkań, ani CCC Polkowice, które wygrało zaledwie dwa. Później – zmęczone nadmiarem meczów – obie drużyny przegrały jeszcze walkę o mistrzostwo Polski.

W najbliższych dniach Ślęza Wrocław ma ogłosić swój skład na kolejny sezon. W zespole pozostaną Sharnee Zoll-Norman, Zuzanna Sklepowicz i Agnieszka Kaczmarczyk. Jeżeli na drodze nie staną przepisy o zawodniczkach spoza Unii Europejskiej, prawdopodobnie uda się zatrzymać także Marissę Kastanek.

Zostaw komentarz