Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Sportowy Wrocław. Trzy duże imprezy już niedługo

Facebook

Sportowy Wrocław na dobre wygrzebuje się z pandemii. W lutym, marcu i czerwcu w mieście odbędą się trzy imprezy z udziałem około 13 tysięcy uczestników, w tym ponad pięciu tysięcy dzieci. we Wrocławiu pojawią się m.in. takie piłkarskie firmy jak FC Watford, Sparta Praga czy FC Torino.

/materiały prasowe, UMW

Jakie drużyny wezmą udział?

Pod koniec lutego (25-26.02) we Wrocławiu pojawią się m.in. takie piłkarskie firmy jak FC Watford (Anglia), Sparta Praga (Czechy), FC Torino (Włochy) czy Hammarby Sztokholm (Szwecja). Wezmą one udział w trzeciej edycji największego zimowego turnieju piłkarskiego dla dzieci i młodzieży w Europie – „Wrocław Winter Cup”. Łącznie w imprezie zaprezentuje się ponad 3 000 zawodniczek i zawodników reprezentujących 200 drużyn z trzynastu krajów Starego Kontynentu. Do rywalizacji przystąpi także wiele krajowych marek takich jak Śląsk Wrocław, AP Lech Poznań, AP Zagłębie Lubin, Gedania Gdańsk, AP Miedź Legnica czy Widzew Łódź.

/materiały prasowe, UMW

Wrocław Winter Cup 2023

Rozgrywki odbywać się będą przez dwa dnia, na 30 boiskach o różnych wymiarach, między innymi na Centrum Piłkarskim Kłokoczyce. Dostępnych będzie 10 kategorii wiekowych (od 7 do 15 lat). A także 65 licencjonowanych sędziów i aż 1000 meczów do rozegrania. Impreza jest organizowana przez Agencję Sportową „Around the Sport”, Stowarzyszenie „Wokół Sportu” oraz Akademię Piłkarską WKS-u Śląsk.

Vratislavia wraca do gry

Do swojej świetności wraca również Challenge Vratislavia – największy na świecie turniej szermierczy dzieci, który odbędzie się w marcu (16.20.03, hala Orbita). To w nim swoje pierwsze sukcesy odnosili m.in. medaliści olimpijscy Sylwia Gruchała (floret) i Tomasz Motyka (szpada) oraz mistrzyni świata Danuta Dmowska (szpada). Rekordowy, jak do tej pory, okazał się, 2019 rok, gdy w turnieju wystartowało – uwaga! – 2 993 zawodników z 39 państw i 415 klubów, w tym 1 900 gości z zagranicy. Tę stawkę uzupełniło 1 023 Biało-Czerwonych z 86 klubów.

W 2020 roku, z powodu pandemii, turniej się nie odbył. Rok później epidemia dawała się jeszcze we znaki, więc imprezę przełożyliśmy na czerwiec. Pomimo ograniczeń na świecie i w kraju, udało się doprowadzić do rywalizacji 883 zawodników z 19 krajów

– przypomina Krzysztof Głowacki, trener Klubu Szermierczego Wrocławianie i pomysłodawca imprezy, która ruszała, jako Challenge Vitti, 45 lat temu!

Przed rokiem turniej znów zaczął nabierać przed pandemicznych, gigantycznych kształtów. Znów walczono w czerwcu, ale liczba uczestników urosła do 1496. Reprezentowanych było 27 krajów. W tym roku organizatorzy spodziewają się minimum dwóch tysięcy adeptów szermierki.

/materiały prasowe, UMW

Nocny Wrocław Półmaraton

Wreszcie czerwiec (17.06) to Nocny Wrocław Półmaraton, którego lista startowa pęcznieje z dnia na dzień. Zapisanych jest już blisko 7 tysięcy uczestników, organizatorzy są gotowi na przyjęcie następnych. W ramach imprezy rozgrywany jest również Bieg Rodzinny wokół korony Stadionu Olimpijskiego, a to około pół tysiąca uczestników.

/ informacja prasowa, Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023